حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1402/12/07 | 2024/02/26

Logo

فرازی از وصیت‌نامه شهدا؛

همیشه در صحنه مبارزه با دشمن باشید

همیشه در صحنه مبارزه با دشمن باشید

یکی از شهدای دفاع‌مقدس از استان هرمزگان در بخشی از وصیت‌نامه خود عنوان کرده است: اگر ما رفتیم و کشته شدیم مبادا دلسرد شوید و دست از مبارزه بردارید نه باید چنان در صحنه باشید که دشمنان اسلام آرزوهای ننگین خود را به گور ببرند.

به گزارش خبرنگار حوزه فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ شهید حسن پیشداد یکم اردیبهشت سال ۴۲ در روستای درتوجان از توابع بندرعباس به دنیا آمد، یادگار امیر و فاطمه تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم ادامه داد و راهی جبهه‌ها شد.

 با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی عاشقانه روانه میدان‌های جنگ شد و در حالی که تنها جوانی ۲۱ ساله بود ۲۶ اسفند سال ۶۳ در شرق رود دجله عراق جاویدالاثر شد.

مزار یادبود این شهید در گلزار شهدای بندرعباس قرار داد.

شهید حسن پیشداد در بخشی از وصیت‌نامه‌اش که شش روز قبل از شهادتش نوشته، آورده است: از امت اسلام از خانواده‌های شهدا، مفقودین و معلولان التماس دعا داریم و به آن‌ها نوید می‌دهیم که ما تلافی موشک‎های ۹ متری و ۱۲ متری دشمن خون‌خوار را در میدان نبرد خواهیم گرفت.

وی ادامه داده است: با قطره قطره خون خود راه کربلا را باز می‌کنیم و خودمان را به قبر شش گوشه آن مظلوم غریب می‌رسانیم.

شهید پیشداد افزوده است: چند تذکر دارم به خانواده‌ام و پدرم و مادرم و فرزندم و دوستانم و امت اسلام؛ قدر امام خمینی-(ره)- را بدانید و تابع محض ولی فقیه باشید.

این شهید جاویدالاثر دفاع مقدس در بخش دیگری از وصیت‌نامه خود آورده است: اگر ما رفتیم و کشته شدیم مبادا دلسرد شوید و دست از مبارزه بردارید و گوشه‌گیر بشوید نه باید چنان در صحنه باشید که دشمنان اسلام آرزوهای ننگین خود را به گور ببرند.

وی آورده است: از تمامی برادران و خواهرانی که از بنده در طول این ۲۰ وچند سال زندگی، نگرانی دیده‌اند و یا آن‌طور که اسلام خواسته است برخورد با آن‌ها نداشته‌ام یا طلبکار هستند طلب عفو دارم؛ آن‌هایی که پول یا مال از بنده طلبکار هستند طبق دستوری که می‌دهم عمل کنید.

شهید پیشداد اضافه کرد: در دفترچه‌ای که در خانه پیش همسرم است اسامی را نوشته‌ام اما اگر کسی مراجعه کرد و اسمش را ننوشته بودم وظیفه خانواده‌ام است که از حقوق بنده مقداری به اندازه نیاز خود بردارند و بقیه را به طلبکاران بپردازند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از