حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1402/12/07 | 2024/02/26

Logo

نماینده ولی فقیه در هرمزگان:

هرمزگان با کمبود تجهیزات پزشکی روبرو است

هرمزگان با کمبود تجهیزات پزشکی روبرو است

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با بیان این نکته که استان هرمزگان با کمبود تجهیزات پزشکی از جمله ام‌آر‌آی روبرو است، گفت: سرانه پزشک در استان هرمزگان از متوسط کشوری کمتر است که باید جبران این مهم در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده شامگاه چهارشنبه در دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استان هرمزگان که در دفتر امام جمعه بندرعباس برگزار شد، با ذکر این نکته که موضوع سلامت از اهمیت ویژه‌ای برای استان هرمزگان برخوردار است، اظهار کرد: خوشبختانه در دولت سیزدهم عزم جدی برای اولویت قرار دادن موضوع سلامت در هرمزگان ایجاد شد که در نتیجه آن شاهد افتتاح این پروژه‌های متعدد و گسترده در سفر ریاست جمهوری به هرمزگان هستیم.

وی، با بیان این نکته که استان هرمزگان دارای یک عقب‌ماندگی تاریخی در حوزه سلامت بود، عنوان کرد: رشدی که استان هرمزگان در بحث درمان و سلامت در حال تجربه کردن است باعث خواهد شد که مردم هرمزگان برای درمان به خارج از استان مراجعه نکنند‌.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با بیان این نکته که استان هرمزگان با کمبود تجهیزات پزشکی از جمله ام‌آر‌آی روبرو است، بیان کرد: سرانه پزشک در استان هرمزگان از متوسط کشوری کمتر است که باید جبران این مهم در دستور کار قرار گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، تصریح کرد: اگر تمام امیدها متکی به فعالیت دولت در بحث ساخت و تجهیز بیمارستان باشد نمی‌توان انتظار جهش و جبران عقب‌ماندگی‌ها در این حوزه را داشت به همین جهت امیدوارم حمایت جدی از بخش خصوصی در دستور کار قرار گیرد تا بخش خصوصی به موازات دولت بتواند وارد عرصه بیمارستان‌سازی شود.

وی، با اشاره به ظرفیت‌های هرمزگان برای ایجاد مرکز توریست درمانی، خاطرنشان کرد: جزیره قشم با توجه به همسایگی با کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و دارا بودن معافیت‌های مرتبط با مناطق آزاد، ظرفیت خوبی برای ایجاد بیمارستان تخصصی محسوب می‌شود. انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از