حالت تاریک

امروز : جمعه, 1403/03/04 | 2024/05/24

Logo

در دیدار با معاون سازمان شیلات مطرح شد؛

هرمزگان استانی ویژه در حوزه صید و صیادی

هرمزگان استانی ویژه در حوزه صید و صیادی

در دیدار مدیرکل شیلات هرمزگان با معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران، از هرمزگان به عنوان استانی ویژه در حوزه صید و صیادی یاد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمز به نقل از روابط عمومی شیلات هرمزگان، مسعود بارانی در دیدار با معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران با اشاره به اهمیت صید و صیادی در فعالیت‌های شیلاتی گفت: بدون شک توسعه صید و صیادی با محوریت ارتقای خدمات دهی به جامعه صیادی در دستور کار قرار دارد.

عطا الله... رئیسی وجود بالغ بر ۳۵ هزار نفر صیاد، ۴۰ درصد از بنادر صیادی کشور در استان هرمزگان و برخورداری از بزرگترین ناوگان صیادی کشور در هرمزگان یک ظرفیت خاص و ویژه برای استان هرمزگان خواند.

وي درباره برنامه‌هاي مدنظر سال جاري براي آب‌هاي جنوبي كشور گفت: به دنبال افزايش صيد فراساحل به ويژه در تون ماهيان هستيم و علاوه بر آن ارتقاء مديريت بهره‌برداري از صيد، استفاده از فرصت هاي جديد بهره‌برداري، تقويت استفاده از مديريت ماهيگيري و ... را مدنظر داريم.

در ادامه مدیر کل شیلات هرمزگان به تشریح دستاوردها و برنامه‌ها جهت ارتقای صید و صیادی استان به ویژه در پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای سازمانی برای ارتقای فعالیت‌های صید و صیادی در استان هرمزگان پرداخت و افزود: امید داریم با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته و حمایت‌های سازمان شیلات ایران و استانداری هرمزگان شاهد اتفاقات خوبی در حوزه صید و صیادی استان هرمزگان باشیم.

مسعود بارانی از پیش‌بینی و برآورد صید حدود ۳۹۰ هزار تن انواع آبزیان در استان هرمزگان طی سال ۱۴۰۲ خبر داد و تصریح کرد: هرمزگان سالانه نزدیک به نیمی از صید کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

بارانی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‌های جامعه صیادی استان و همچنین سیاست‌های ابلاغی دولت مردمی که منجر به این موفقیت شده است گفت: خوشبختانه با حمایت‌های سازمان شیلات ایران و استانداری هرمزگان گام‌های خوبی با پیگری شیلات هرمزگان در راستای صید و صیادی پایدار و مسئولانه و حفط منافع دراز مدت جامعه صیادی برداشته شده است.

مدیرکل شیلات هرمزگانی افزود: ساخت و استقرار بالغ بر ۵ هزار سازه زیستگاه مصنوعی در آبهای استان، آغاز عملیات اجرایی سه مرکز بازسازی ذخایر آبزیان (میگو و ماهی بومی) و رفع مشکل بیمه‌ای صیادان، پیگیری سخت و زیان آور شدن شغل صید و صیادی،انعقاد و اجرای تفاهم‌نامه مشترک دریابانی و شیلات در راستای حراست از منابع آبزیان و ... را از اهم اقدامات دولت مردمی با زحمات و حمایت ویژه مجموعه سازمان شیلات ایران، استانداری هرمزگان و پیگیری اداره کل شیلات استان خواند.

بارانی پیگیری سیاست‌های ابلاغی سازمان شیلات ایران، برگزاری دوره‌های آموزشی،تاکید مستمر بر اجرای دقیق تقویم ممنوعیت صید آبزیان، کنترل و پایش مدیریتی صیدگاه های استان، تقویت یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان، بازدیدها و عملیات میدانی در راستای حفظ ذخایرآبزیان، پایش مستمر ذخایر آبزیان و صید و صیادی، ارتقای خدمات‌دهی به جامعه صیادی، تشویق صیادان به استفاده از روش‌های صید اصولی نوین و استاندارد، ارتقای همدلی و تعامل بین شیلات، جامعه صیادی و تشکل‌ها در راستای صید و صیادی اصولی و ... را از اهم اقدامات شیلات هرمزگان در راستای ارتقای صید و صیادی و موفقیت استان در اخذ رتبه اول صید کشور خواند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از