حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1402/09/20 | 2023/12/11

Logo

استاندار هرمزگان:

نیروی انتظامی یار روزهای سخت نظام است

نیروی انتظامی یار روزهای سخت نظام است

رئیس شورای تأمین استان هرمزگان، گفت: نیروی انتظامی امروز به‌عنوان یار روزهای سخت نظام، مردم و سربلند فتنه‌ها شناخته می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ صبح شنبه ۱۵ مهرماه، با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عبادی‌زاده نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان، مهدی دوستی استاندار و رئیس شورای تأمین هرمزگان، مجتبی قهرمانی رئیس‌کل دادگستری و فرماندهان یگان‌های نظامی و انتظامی مستقر در استان، صبحگاه مشترک نیروهای مسلح به میزبانی ستاد فرماندهی انتظامی استان هرمزگان، برگزار شد.

 

استاندار هرمزگان، در این آئین ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، اظهار کرد: انسان‌ها و جوامع بشری همواره در آرزوی دنیایی سراسر صلح، آرامش، امنیت و عدالت زیسته‌اند، چهارگانه‌ای که امروز بخش عمده‌ای از وظیفهٔ تحقق آن، تحت لوای ولایت‌فقیه و رهبری حکیم، بر دوش نیروی انتظامی است.

 

وی افزود: در چند ماه گذشته، فراجا عزیزانی را فدای حفظ امنیت مردم و جامعه کرده است و ما زمان‌هایی که برای سرکشی به منازل شهدا می‌رویم به‌وضوح می‌بینیم که شهدای عزیز به‌واقع شهید زندگی کرده‌اند تا به مقام رفیع شهادت رسیده‌اند.

 

دوستی، سنجش نسبتِ نیروی انتظامی با مردم و نظام را دو شاخص مهم در ارزیابی فراجا دانست و گفت: خوشبختانه نیروی انتظامی در هر دو شاخص سرآمد است و امروز به‌عنوان یار روزهای سخت نظام و مردم و سربلند فتنه‌ها شناخته می‌شود.

 

رئیس شورای تأمین استان هرمزگان، خاطرنشان‌کرد: در اغتشاشات و آشوب‌های اخیر شاهد صف‌بندی‌های عناصر داخلی و خارجی برای مختل کردن نظم و امنیت و ضربه‌زدن به‌نظام انتظامی بودیم؛ اما نیروهای انتظامی در میان میدان به‌تنهایی ایستادند و در دفاع از نظام مقدس اسلامی لحظه‌ای تردید به خود راه ندادند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان نیز در این آیین امنیت را مسئله‌ای مکعبی دانست و با تأکید بر نقش مردم در تأمین امنیت پایدار گفت: از مردم عزیز می‌خواهم که در همه صحنه‌ها یارویاور نیروهای مسلح به‌ویژه نیروی انتظامی باشند و در کنار همه عزیزانی که برای این مرز و بوم تلاش می‌کنند دشمنان را مثل همیشه مأیوس کنند.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی‌زاده، تاکیدکرد: دشمن با ابزارآلات رسانه‌ای و تبلیغات مسموم، در صدد به‌هم‌زدن فضای امنیت روانی جامعه است و مأموریت مشترک رسانه‌های معاند تزریق تا احساس ناامنی به جامعه است که رسانه‌های انقلابی باید جلوی این اتفاق را بگیرند.

 

سردار علی‌اکبر جاویدان فرمانده انتظامی هرمزگان در ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده، با بیان اینکه در نیمه نخست امسال ۵۵۶ هزار تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ انجام شده، گفت: در ۶ماهه نخست امسال، ۲۲ هزار و ۸۰۰ فقره پرونده در حوزه‌های مختلف انتظامی، تشکیل شده و ۳ هزار و ۶۰۰ پرونده کالای قاچاق کشف شده است.

 

جاویدان اضافه کرد: در حوزه مبارزه با قاچاق سوخت بالغ بر ۱۷ میلیون لیتر کشفیات در فرماندهی انتظامی استان داشته‌ایم و به همین اندازه هم سوخت قاچاق در دریابانی هرمزگان کشف شده است.

 

وی ابرازداشت: در حوزه مواد مخدر بالغ بر ۳۰ تن مواد مخدر در استان کشف شده است که امروز در آیینی ۲۰ تن از آن‌ها منهدم خواهد شد. گفتنی است در پایان این مراسم از خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان نیروی انتظامی، بازنشستگان و پرسنل نمونه فراجا تجلیل به عمل آمد.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از