حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

فرازی از وصیت‌نامه شهید ذاکری‌نیای؛

نگذارید دشمن بر ما بتازد

نگذارید دشمن بر ما بتازد

شهید غلام ذاکری نیای در وصیت‌نامه خود آورده است: از این جمهوری اسلامی پشتیبانی کنید و نگذارید که دشمن بر ما تسلط یابد و بتازد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی «هرمز»، شهید غلام ذاکری نیای یادگار هاشم(هاشم عباس) و زهرا یکم مهر ۱۳۳۴ در روستای فخرآباد از توابع شهرستان میناب به دنیا آمد.

وی سواد خواندن و نوشتن داشت، و همچون سایر مردم این روستا که اغلب آن‌ها کشاورز و باغدار هستند، در کار کشاورزی فعالیت داشت اما با شروع جنگی تحمیلی او نیز دیگر رزمندگان میناب عزم رفتم به جبهه کرد.

وی ۰ا اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۱ براثر اصابت ترکش در منطقه ام الرصاص عراق به شهادت رسید.

مزار شهید غلام ذاکری نیای در گلزار شهیدان شهرستان میناب قرار دارد.

«فخرآباد، روستایی در دهستان حومه بخش مرکزی شهرستان میناب استان هرمزگان ایران است که بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ جمعیت این مکان ۹۸۱ نفر (۲۸۰خانوار) بوده است. شغل عمده مردم این روستا کشاورزی و باغ‌داری است و یکی از محصولات عمده‌ای که در این روستا قدمتی ۵۰ ساله دارد، کشت و برداشت انبه است».

این شهید دفاع مقدس ۲۵ فروردین سال ۱۳۶۱ در بخشی از وصیت نامه‌اش در جایگاه پدر آورده است: پدر بزرگوارم هاشم عباس ذاکری سلام امیدوارم که خداوند صبر و شکیبایی به شما بدهد...مرا حلال کنید و برایم طلب آمرزش کنید.

وی افزوده است: پدرجان همان طور که می‌دانید مملکت ما در حال جنگ است و به خاطر دفع تجاوز دشمن نیاز به خون شهید دارد و می‌بینید که جوانان این مملکت چه طور عاشقانه به استقبال شهادت می‌روند و از میهن اسلامی خود دفاع می‌کنند و آن‌ها هم پدر و مادر دارند و برای آن‌ها عزیزند وبا تمام مهرو محبتی که بین آن‌ها وجود دارد ولی در راه خدا از همه چیز خود می‌گذرند و در راه معبود نثار می‌کنند.

شهید غلام ذاکری نیای نوشته است: در تربیت فرزندان بکوشید آن‌ها را با راه خدا آشنا سازید، آن‌ها را به مدرسه بفرستید، قرآن خواندن به آن‌ها بیاموزید و آن‌ها را نمازگزار بار بیاورید.

وی هم‌چنین به آشنایان خود توصیه کرده است: از این جمهوری اسلامی پشتیبانی کنید و نگذارید که دشمن برما تسلط یابد و برما بتازد و دوباره ما را به بند بکشد.

استان هرمزگان در مجموع دارای یکهزار و ۲۵۰ شهید و یکهزار و ۱۰ جانباز شامل( ۷۷۰ جانباز ۲۵ درصد تا ۳۹ درصد، ۱۰۹ جانباز ۴۰ درصد تا ۴۹ درصد، ۹۰ جانباز ۵۰ تا ۶۹ درصد، ۴۱ جانباز ۷۰ درصد) است.

از این تعداد جانبازان استان هرمزگان، ۲۱ اردیبهشت ماه امسال 'سلیمان داج' یکی دیگر از این جانبازان شیمیایی پس از سال‌ها تحمل درد و رنج عوارض شیمیایی از ناحیه ریه در بیمارستان ام لیلا بندرعباس به برادران شهیدش پیوست.

با درگذشت مرحوم محمد نیرومند، جانباز ۷۰ درصد نیز تعداد جانبازان استان هرمزگان هم‌اکنون به ۱۰۰۸ نفر رسیده است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از