حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

نماینده ولی فقیه در هرمزگان:

نماز باران در «پنجه علی» اقامه خواهد شد

نماز باران در «پنجه علی» اقامه خواهد شد

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: با توجه به خشکسالی‌های چند سال اخیر در استان هرمزگان، نماز باران در منطقه «پنجه علی» بندرعباس اقامه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار حوزه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده ظهرامروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به خشکسالی‌های اخیر در استان هرمزگان، اظهار کرد: در سال‌های اخیر شاهد بروز خشکسالی در استان‌ هرمزگان وسایر استان‌‌های کشور بودیم.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به کمبود بارش باران در سال‌های اخیر، بیان کرد: کاهش نزول رحمت الهی بخشی از مومنین جامعه را نگران کرده است. حقیقتا یکی از مسائلی که در بحث نزول باران در جامعه اسلامی مورد غفلت قرار گرفته است، تضرع از خداوند متعال در خصوص بارش باران است که باید بیشتر مورد تاکید باشد.

عبادی‌زاده با ذکر این نکته که در چنین شرایطی از خداوند متعال برای نزول بارش آسمانی درخواست شود، عنوان کرد: بنا داریم که بعد از ظهر یکشنبه مورخ هشتم بهمن‌ماه نماز باران را با حضور عموم مردم برگزار کنیم همچنین با توجه به تلاقی این روزها با ایام‌البیض ماه رجب، توصیه می‌کنم که سه روز قبل از اقامه نماز باران در روز یکشنه، به مدت سه روز قبل از آن روزه گرفته شود.

وی با ذکر این نکته که این مراسم با شکوه در منطقه «پنجه‌علی» برگزار می‌شود، تصریح کرد: نماز باران باید در خارج از شهر و در بیایان اقامه شود و منطقه «پنجه علی» بهترین موقعیت در این زمینه را دارد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از