حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

مدیرکل بحران استانداری هرمزگان خبر داد:

معرفی ٧۶٣۰ کشاورز هرمزگانی به بانک‌های عامل

معرفی ٧۶٣۰ کشاورز هرمزگانی به بانک‌های عامل

مدیرکل بحران استانداری هرمزگان گفت: تعداد ۷ هزار و ۶۳۰ نفر از کشاورزان خسارت دیده سیل نیز جهت دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد چهار درصد به بانک‌های عامل معرفی شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، جلسه کارگروه بررسی و تصمیم‌گیری پیرامون پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای خسارت دیدگان بخش کشاورزی استان هرمزگان به ریاست مدیر کل مدیریت بحران استان هرمزگان برگزار شد. 

 

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان در خصوص بارش‌های اخیر و خسارت های ناشی از سیل به کشاورزان اظهار کرد: دولت سیزدهم با هدف حمایت از کشاورزان اعتباری بالغ بر ۱۱۴ میلیارد تومان در اجرای بند خ ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه برای کشاورزانی که در سیل اخیر خسارت دیده اند با تضمین نامه بانک مرکزی ابلاغ کرده است.

 

وی در ادامه بیان کرد: تعداد ۷ هزار و ۶۳۰ نفر از کشاورزان خسارت دیده سیل نیز جهت دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد به بانک ‌های عامل کشاورزی، ملت، تجارت، مسکن و پست بانک معرفی شدند.

 

حسن زاده به تسهیلات بانکی و ضمانتنامه بانکی اشاره کرد و اظهار داشت: ضمانتنامه این تسهیلات بانکی به صورت زنجیره‌ای بوده است.

 

مدیرکل بحران استانداری هرمزگان عنوان کرد: ۳ هزار ۲۴۹ نفر از کشاورزان که در سیل خسارت دیده اند تا کنون موفق به دریافت تسهیلات بانکی شدند.

 

 حسن‌زاده در ادامه گفت: از محل اعتبارات بند (د) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور نیز ۱۹ میلیارد تومان به استان هرمزگان تخصیص داده شده است که تاکنون ۸۰ درصد آن جذب شده و پس از اعلام به سازمان بحران کشور مجددا اعتبار جدید ابلاغ خواهد شد.

 

وی در پایان بیان داشت: با توجه به اینکه هرمزگان معمولا هر ساله دچار مخاطره طبیعی سیل می‌شود یکی از راهکارهای حمایت و جبران خسارت بیمه محصولات کشاورزی است که توصیه می شود کشاورزان استان در این خصوص اهتمام لازم داشته باشند.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از