حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/04/26 | 2024/07/16

Logo

مدیر شبکه بهداشت و درمان میناب خبر داد:

معدوم‌سازی محموله ۵ تنی زبان گراز

معدوم‌سازی محموله ۵ تنی زبان گراز

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میناب از معدوم‌سازی محموله ۵ تنی زبان کراز در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ محموله ۸ هزار عددی زبان گراز ( خوک وحشی) که چند روز گذشته توسط نیروی انتظامی کشف و ضبط شده بود با همکاری واحد سلامت محیط و کار شبکه بهداشت و درمان میناب معدوم شد.

عبدالعظیم احمدپور شامگاه پنجشنبه در حاشیه معدوم‌سازی این محموله افزود: همچنین ۳.۵ تن ماهی «حسون» که زبان گراز در زیر آن جاسازی شده بود نیز به همراه محموله معدوم شد.

وی اظهار کرد: معدوم‌سازی این محموله با همکاری ادارات دامپزشکی، شهرداری، جهادکشاورزی و محیط زیست میناب انجام شد.

شایان ذکر است، پنجم دی ماه یک محموله بزرگ پنج تنی از زبان حیوان (گراز) در هرمزگان کشف شد که مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان در گفت و گو با خبرنگاران خبر کشف آن را تأیید کرد.

حبیب مسیحی تازیانی افزود: این محموله که زیرِ بار ماهی در یک خودروی یخچال‌دار جاسازی شده بود، از مسیر چابهار به سمت استان فارس بارگیری و در حال حرکت بود.

همچنین فرمانده انتظامی هرمزگان نیز گفته بود: میزان تقریبی این محموله پنج تُن است و تحقیقات بر روی این پرونده خاص و مبدأ آن ادامه دارد.

سردار علی اکبر جاویدان افزود: محموله کشف شده توسط ماموران انتظامی شهرستان میناب متعلق به یک حیوان وحشی است اما منشاء اصلی آن همچنان در حال بررسی است، در این پرونده دستگیری متهم نیز داشته‌ایم و نیروی انتظامی در تلاش است منشاء داخلی یا خارجی بودن آن را مشخص کند.

به گفته رئیس پلیس هرمزگان، با توجه به محل بارگیری این محموله پنج تنی (هشت هزار زبان) که در چابهار بوده است، احتمال ورود آن از خارج کشور نیز در حال بررسی است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از