حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1402/12/07 | 2024/02/26

Logo

مدیرکل دفتر هماهنگی امور توسعه جزایر استانداری هرمزگان:

معافیت سربازی ساکنان ۹ جزیره هرمزگان ابلاغ شد

معافیت سربازی ساکنان ۹ جزیره هرمزگان ابلاغ شد

مدیرکل دفتر هماهنگی امور توسعه جزایر استانداری هرمزگان، از ابلاغ آیین‌نامه اجرایی معافیت سربازی ساکنان ۹ جزیره استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ به نقل از اداره کل روابط‌عمومی استانداری هرمزگان، عبدالرسول دریایی اظهار کرد: پس از پیگیری استانداری هرمزگان و وزارت کشور در رابطه با اخذ معافیت سربازی جهت یکی از فرزندان ذکور ساکنین جزایر خلیج‌فارس، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با این پیشنهاد موافقت کردند.

وی افزود: اخیرا نیز آیین‌نامه اجرایی معافیت سربازی برای ساکنان ۹ جزیره استان هرمزگان ابلاغ شده است و متقاضیانی شرایط قانونی استفاده از این معافیت را دارند می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

دریایی تاکید‌کرد: طبق این مصوبه معافیت سربازی یکی از فرزندان ذکور یا پدر خانواده ‌ای که ۱۲ سال ساکن جزایر ابوموسی، تنب بزرگ، تنب کوچک، فارور بزرگ و کوچک، سیری، هندرابی، لارک ،لاوان بوده باشند لحاظ خواهد شد و آیین نامه این مصوبه به حوزه‌های انتظامی و معاونت نظام وظیفه ابلاغ شده است.

وی خاطرنشان‌کرد: مردم شریف این جزایر با مراجعه به حوزه‌های انتظامی و فرمانداری‌های شهرستان ابوموسی ،بندرلنگه و قشم می‌توانند نسبت به معافیت خود یا یکی از فرزندانشان در صورت داشتن شرایط تعیین شده در آیین نامه از مزایا آن بر خوردار شوند. انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از