حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/04/26 | 2024/07/16

Logo

عالم اهل‌سنت هرمزگان:

مسلمانان با اتحاد به دنبال تحقق تمدن‌نوین‌اسلامی هستند

مسلمانان با اتحاد به دنبال تحقق تمدن‌نوین‌اسلامی هستند

عالم اهل‌سنت هرمزگان با تأکید بر اینکه وحدت امت اسلامی خاری در چشم دشمنان این مرزوبوم است، گفت: مسلمانان با اتحاد به دنبال تحقق تمدن نوین اسلام هستند

شیخ علی ماهیگیر، عالم و اندیشمند اهل‌سنت در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: ایام خجسته میلاد سرور کائنات محمد مصطفی (ص) و فرزند برومندشان امام جعفر صادق (ع) که در کشور ما تحت عنوان هفته وحدت شناخته شده و بحمدالله نهادینه شده است.

محقق اهل‌سنت عنوان کرد: خدای ذوالجلال را شاکریم که تحت تدابیر و رهنمودهای امامین انقلاب ملت سرفراز ما که رنگین کمانی از اقوام و مذاهب را تشکیل داده، به دستاوردهای فراوانی در عرصه وحدت اسلامی و تقریب مذاهب که یکی از ابعاد وحدت است دست‌یافته و تلاش و اجتهادات خویش را برای رسیدن به اهداف و آرمان‌های بلند خویش که تحقق تمدن نوین اسلامی از جمله آن است، بکار می‌بندد.

شیخ ماهیگیر تصریح کرد: این که وحدت اسلامی منحصر به یک روز و هفته نیست حرف درستی است؛ اما این ایام در هفته وحدت فرصتی است تا ما همه ساله، دستاوردها و موفقیت‌های به‌دست‌آمده در این عرصه را احصاء نموده و برای رسیدن به اهداف دیگر برنامه‌ریزی و تلاش نماییم.

وی افزود: هم چنین فرصتی است تا ما بیش از این نسبت به تبیین مفهوم وحدت اسلامی و شناخت موانع آن در جامعه اقدام نماییم مفهومی که هیچ‌وقت به معنای یکی‌شدن مذاهب و یا دست‌کشیدن از باورها و اعتقادات مذهبی نیست؛ بلکه به مفهوم داشتن موضع واحد در مقابل دشمنان اسلام و مسلمین است.

عالم اهل‌سنت هرمزگان با تأکید بر اینکه وحدت امت اسلامی خاری در چشم دشمنان این مرزوبوم است، خاطرنشان کرد: در این رهگذر باید از تعصب، تکبر که همگی ناشی از جهل و عدم شناخت است بپرهیزیم و از سویی مراقب دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمن در این عرصه باشیم.

انتهای خبر/

مسلمانان با اتحاد به دنبال تحقق تمدن‌نوین‌اسلامی هستند

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از