حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/02/31 | 2024/05/20

Logo

نماینده ولی فقیه در هرمزگان تأکید کرد:

لزوم راه‌اندازی بانک اطلاعاتی یکپارچه و تجمیعی زکات

لزوم راه‌اندازی بانک اطلاعاتی یکپارچه و تجمیعی زکات

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان از برگزاری همایش زکات در استان خبر داد و بر لزوم راه‌اندازی بانک اطلاعاتی یکپارچه و تجمیعی زکات استان تأکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده در جلسه شورای زکات استان هرمزگان که در دفتر امام جمعه بندرعباس برگزار شد، اظهار کرد: برای امسال حتما یک همایش استانی با محوریت زکات برگزار شود و از زکات‌دهندگان برجسته استان هرمزگان برای شرکت در این مراسم که با حضور مسئولان و مردم برگزار می‌شود، دعوت شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اهمیت هزینه تبلیغ زکات، افزود: با توجه به اهمیت تبلیغ و فرهنگ‌سازی در حوزه زکات می‌توان از منابع خود زکات اقدام به هزینه‌کرد در این زمینه کرد اما باید تیم مناسبی در این زمینه راه‌اندازی شود که پیشنهاد می‌کنم سازمان تبلیغات اعزام مبلغین زکات به مناطق شناسایی شده را در دستور کار خود قرار دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، فرهنگ‌سازی در امر زکات را بسیار مهم دانست و تشریح کرد: باید تبیین و تشریح مبانی اعتقادی و انسانی زکات برای عموم مردم تشریح شود تا استقبال عموم مردم افزایش پیدا کند.

 

وی، ضمن تاکید بر لزوم تدوین برنامه میان مدت برای شورای زکات، تصریح کرد: برنامه میان مدت به عنوان مثال پنج ساله برای شورای زکات استان هرمزگان تدوین شود و پس از آن برش‌های سالانه برنامه نیز تهیه شود.

 

امام جمعه بندرعباس ضمن تاکید بر تهیه بانک اطلاعات یکپارچه زکات هرمزگان، خاطرنشان کرد: سامانه‌ای طراحی شود تا اطلاعات مربوط به زکات استان هرمزگان که مربوط به چندین دستگاه مختلف مربوط است به صورت تجمیعی و یکپارچه فراهم شود. تحقق این امر کمک زیادی به برنامه‌ریزی، تهیه نقشه راه و ارزیابی عملکرد می‌کند.

 

انتهای خبر/

 

 

 

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از