حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1402/09/08 | 2023/11/29

Logo

قائم‌مقام شرکت آبفا هرمزگان تأکید کرد:

لزوم افزایش سطح آمادگی در مقابل پدیده «ال‌نینو»

لزوم افزایش سطح آمادگی در مقابل پدیده «ال‌نینو»

قائم‌مقام شرکت آب و فاضلاب هرمزگان بر لزوم افزایش سطح آمادگی در مقابل پدیده «ال نینو» تأکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، خلیل یکتاپرست در جلسه مدیریت بحران شرکت آب و فاضلاب هرمزگان که با هدف آمادگی در مقابل حوادث بویژه زلزله و پدیده «ال نینو» که بارش‌های فرا نرمال از سوی هواشناسی برای استان پیش بینی شده است، برگزار شد، با اشاره به اهمیت آمادگی در شرایط بحرانی اظهار کرد: آمادگی صرفاً مختص حوادث طبیعی نیست و همه اتفاقاتی که تأمین آب را تحت تاثیر قرار می‌دهد باید برای رفع آن، امکانات و سناریوهای لازم را داشته باشیم.

 

وی افزود: این شرکت سال گذشته دو حادثه طبیعی و غیر طبیعی را شامل زلزله و ورود مواد نفتی به محل آبگیر آب‌شیرین‌کن را تجربه کرد که هردو نیاز آبی استان را تحت تأثیر قرار داد؛ این‌ها تجربیاتی است که باید برای اتفاقات بعدی به عنوان دانش اندوخته بهره گرفت.

 

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان ضمن تأکید بر آمادگی در مقابل زلزله که طی روزهای اخیر با شدت‌های مختلف مرکز استان را تحت تأثیر قرار داده است به پدیده «ال نینو» اشاره کرد و گفت: مبنای حرکت و آمادگی ما باید گزارش هواشناسی باشد و برای گذر از این شرایط باید امکانات را فراهم کنیم.

 

یکتاپرست، تصریح کرد: مدیریت بحران شرکت در بررسی‌های انجام شده تمام نقاط حساس و خطرآفرین را شناسایی کرده است که برخی از آنها قابل پیشگیری است که باید قبل از وقوع حادثه نسبت به پیشگیری و ایمن‌سازی آن اقدام کرد.

 

به گفته وی، بر اساس پیش‌بینی‌ها در هفته‌های پیش‌رو، بارش‌های فرانرمال برای استان هرمزگان پیش‌بینی شده است که ما باید سطح آمادگی خود را بالا برده تا متحمل خسارت و قطع آب و حادثه بر روی شبکه فاضلاب نشویم.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از