حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/02/30 | 2024/05/19

Logo

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:

قدرت پوشالی صهیونیست‌ها بر همگان هویدا شد

قدرت پوشالی صهیونیست‌ها بر همگان هویدا شد

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: با عملیات غافلگیرانه طوفان‌ الأقصی مردم فلسطین در برابر رژیم غاصب نابودی قدرت پوشالی اسرائیل بر همگان هویدا شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، عیسی عباسی در نطق پیش از دستور یکصد و سومین جلسه رسمی این شورا، در خصوص دفاع مقتدرانه مردم فلسطین در برابر رژیم غاصب صهیونیستی، اظهار کرد: باید بگویم با عملیات غافلگیرانه طوفان‌ الأقصی مردم فلسطین در برابر رژیم غاصب نابودی قدرت پوشالی اسرائیل بر همگان هویدا شد.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس افزود: روح مقاومت را در جسم و جان آزاد مردان مسلمان دميد تا شايد وجدان نداشته كشور های بی غيرت عرب منطقه را زنده نمايد.

عباسی ادامه داد: عملیات طوفان الأقصی چنان بر روح و روان رژیم غاصب صهیونیست تأثیر گذاشته که نمی‌دانند در حال چه کاری هستند؛ ديوانه وار دست به اقدامات خلاف قوانین بین‌الملل زده‌اند و زنان و کودکان را به شهادت می‌رسانند و حتی بیمارستان‌ها که بايد محلی امن برای مجروحين باشد را بمباران می‌کنند تا ذات پليد و وحشی صفت اين سفاکان برای حاميان بی خرد داخلی و خارجی آشكار گردد.

وی تصریح کرد: بی‌خردانی كه با عينك روشنفكری از ديدن بيداری دانشگاهيان و نخبگان در آمريكا و انگليس ساير كشورهای توسعه‌يافته و حمايت مردمی از مردم مظلوم فلسطين، كور شده‌اند و همچنان بر طبل جهل و بی خردی خودشان می‌کوبند، همان‌گونه که خداوند وعده داده پیروزی نهایی با مظلوم است و قطعاً مردم فلسطین با مقاومت به پیروزی نهایی خواهند رسید و قبله اول مسلمین جهان را آزاد خواهند کرد.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس اضافه کرد: علیرغم همه توصيه‌ها و درخواست‌ها از همكارانم بعد از دوسال، متأسفانه همچنان شاهد این هستیم که برخی از همکاران به دنبال چوب لای چرخ گذاشتن هستند، بارها در همين صحن فرياد زدم برای جبران عقب‌ماندگی‌ها وقت تنگ است، از اين به بعد بايد فرياد بزنم ديگر وقت رو به اتمام است، ایهاالناس بیاید برای مردم خدمت و نوکری کنیم و هر روز مشکلی ایجاد نکنیم. اسفبارتر آنكه برای توجيه اين بداخلاقی‌ها و سنگ‌اندازي‌ها بخواهيم از دين و ديانت مايه بگذاريم و اسم آن را بگذاريم دفاع از حقوق مردم.

عباسی عنوان کرد: اصلا فرض كه نيت همه عزيزان دفاع از حقوق مردم است كه ان‌شاءالله همين باشد، آيا فراموش كرده‌ايد در صحني نشسته‌ايد كه نام آن شوراست و تضارب آرا در آن طبيعی است؟ هر كسی نظر خودش را دارد، از نطق‌های خودتان كمك می‌گيرم كه می‌فرموديد چرا به نظر جمع احترام نمی‌گذاريد؟

وی تصریح کرد: برادران عزيزم لحظه به لحظه نشستن بر روي اين صندلی‌ها حق‌الناس است مواظب باشيم كه چه می‌كنيم و در پيشگاه كدام قاضی بايد پاسخگوي اعمالمان باشيم. قاضی كه برای صدور رای مصداق «يا سند من لا سند له» است و حتی از نيات درون ما نيز اطلاع دارد.

وی گفت: امروز مردم شهر بندرعباس مشاهده می‌کنند که خادمین خودشان در شهرداری بندرعباس مشغول به فعالیت و کار هستند؛ تلاش‌های اینها باعث ایجاد فضای شاد و مفرح و نورافشانی و … است.

عباسی ابراز کرد: احداث زمین‌های ورزشی و اماكن تفريحی برای خانواده‌ها همچون باغ وحش ساوانا و بوستان آزادشهر و بازسازی و احيای بسياری از اماكن تفريحی متروكه و رهاشده و غیره که يكی پس از ديگری درحال افتتاح یا کلنگ‌زنی است، باعث نشاط و شادی مردم شده است، روح اميد در دل مردم دميده شده و تا حدودي به خادمين خودشان در شهرداری اميدوار شده‌اند.

 این عضو شورا بیان کرد: مجموعه شهرداری بندرعباس به دنبال کار و تلاش بوده اما با وجود همه زحمات می‌گویم هنوز کم است؛ حق مردم بالاتر از این است و باید برای مردم عزیز و نجیب تا پای جان کار کنیم چرا که این مردم بهترین هستند. لذا متوقف نمودن فعاليت‌های شهرداری با هيچ توجيهی قابل پذيرش نيست.

 وی با اشاره به سهم شهرداری بندرعباس به عوارض بر ارزش‌افزوده، گفت: ارزش‌افزوده ظرفيت قانونی است برای كسب درآمدهای پايدار شهرداری؛ اما زمان واريز ارزش‌افزوده به حساب شهرداری بندرعباس برخی دستگاه‌ها برای متنعم شدن از اين حق قطعی شهروندان به صف می‌شوند و از ارزش‌افزوده فقط منتش به شهرداری می‌رسد.

 عباسی گفت: لازم مي‌دانم تذكر قاطعی بدهم به برخی دستگاه‌ها كه قانون را فقط يك‌طرفه و به نفع خودشان می‌خواهند؛ به استناد ماده ۲۸ آئین‌نامه مالی شهرداری‌ها و ماده ۷۹ قانون شهرداری هرگونه پرداخت هزینه از محل درآمدهای شهرداری می‌بایست بر اساس بودجه مصوب شورای اسلامی شهر و مطابق با اسناد مثبته صورت پذیرد؛ لذا کسر مبلغ ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان توسط امور مالیاتی استان هرمزگان و پرداخت به سازمانی یا ۷ میلیارد تومان در جایی دیگر کسر از حساب شهرداری و واریز به جایی دیگر خلاف آئین‌نامه است.

وی خاطرنشان کرد: اين پول حق شهروندان است و محل مصرف آن نيز مشخص است. دستگاه‌های نظارتی همچون ديوان محاسبات و سازمان بازرسی كجای اين اتفاقات قرار است ورود كنند؟ تا كی قرار است صورت كارگر و پيمانكار شهرداری با سيلی سرخ نگهداشته شود و جور كم‌كاری دستگاه های اجرايی ديگر را با پول شهروندان شهر بندرعباس بكشيم.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از