حالت تاریک

امروز : پنج‌شنبه, 1403/03/03 | 2024/05/23

Logo

رئیس اوقاف و امور خیریه بندرخمیر:

فین و بندرخمیر نیازمند وقف‌های اجتماعی است

فین و بندرخمیر نیازمند وقف‌های اجتماعی است

رئیس اوقاف و امور خیریه خمیر و فین هرمزگان گفت: این مناطق با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی خاص خود نیاز به وقف‌های اجتماعی دارد.

رضا محرم‌زاده در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: منطقه خمیر و فین به وقف‌هایی برای آموزش، ازدواج جوانان، تامین مسکن،‌ بهداشت دارو و درمان و وقف‌هایی که بر زندگی اجتماعی اثرگذار باشد نیاز دارد.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بندرخمیر و فین افزود: درحال حاضر بیشتر وقف‌های این منطقه را فرهنگی مذهبی تشکیل می‌دهد که بیشتر برای روضه‌خوانی و عزاداری امام حسین (ع) وقف شده و وقف‌های اجتماعی درصد کمی را تشکیل می‌دهد.

 

محرم‌زاده اضافه کرد: این منطقه دارای ۱۱۶ موقوفه، ۲۳۶ مسجد، ۲۴ حسینیه، سه آرامستان، یک تکیه و ۲ مهدیه است و تعداد رقبات آن هم ۶۸۰ رقبه شامل ۴۷۶ رقبه منفعتی و ۱۳۹ رقبه غیرمنفعتی می‌شود.

 

وی یادآور شد: وقف منفعتی به وقفی گفته می‌شود که از درآمد مال وقف شده در راه خیر استفاده می شود مانند مغازه‌ای یا خانه‌ای وقف می‌شود تا از درآمد اجاره آن به فقرا کمک شود.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بندرخمیر و فین در پایان اذعان‌داشت: وقف غیر منفعتی یا انتفاعی آن نوع وقفی است که از عین مال وقف شده استفاده می‌شود مانند زمینی که وقف ساخت مسجد می شود یا خودرویی که وقف یک مؤسسه فرهنگی می شود تا در انجام امورات خود از آن استفاده کنند که این نوع وقف بدون درآمد است.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از