حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های هرمزگان:

فتنه دشمن در اغتشاشات 1401 در دانشگاه‌ها شکست خورد

فتنه دشمن در اغتشاشات 1401 در دانشگاه‌ها شکست خورد

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان هرمزگان گفت: تمرکز اصلی دشمنان در اغتشاشات گذشته روی دانشگاه‌ها بود تا این مراکز علمی را به آشوب بکشانند، اما نقشه‌شان نقش بر آب شد.

به گزارش خبرنگار حوزه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ نشست مشترک روسای دانشگاه‌های شهرستان رودان و نشست حجت‌الاسلام محمد بارانی امام جمعه شهرستان رودان با حجت‌الاسلام سیدعباس تقوی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان هرمزگان برگزار شد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان هرمزگان با اشاره به تلاش‌های دشمنان در ضربه زدن به انقلاب اسلامی گفت: دشمن هرکجا دست گذاشت باید بدانیم آن نقطه از اهمیت خاصی برخوردار است.

تقوی با اشاره به فتنه پاییز سال گذشته افزود: در اغتشاشات گذشته تمرکز اصلی دشمنان روی دانشگاه بود؛ یعنی از دانشگاه آغاز شد و به دانشگاه هم پایان یافت و این نشان‌دهنده اهمیت دانشگاه‌هاست و اگر دشمن بداند در دانشگاه سرش به سنگ خواهد خورد، جلو نمی‌آید.

وی تصریح کرد: باید با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها از جمله نهاد امامت جمعه، ظرفیت مسئولان دانشگاه(رؤسا، معاونین)، کارکنان و استادان تلاش کنیم جوان طالب حقیقت و سعادت تربیت شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان هرمزگان گفت: ائمه جمعه شخصیت‌های عالم و دوست داشتنی و مورد تأیید نظام هستند و انتظار می‌رود ائمه جمعه و جماعات با هم‌افزایی و برگزاری نشست با دانشگاهیان زمینه توسعه علمی و تربیت نسلی پویا، پرسشگر، دین مدار و متعهد نسبت به جامعه را فراهم کنند.

امام جمعه رودان هم در این جلسه با اشاره به اهمیت نقش‌آفرینی دانشگاهیان در جامعه، بیان کرد: اگر دانشگاه‌ها خودشان به پختگی لازم برسند، حتماً اثر مهمی در جامعه خواهند گذاشت، چراکه پیشرفت‌ها یا تهدید‌های جامعه ما مستقیماً با وضعیت دانشگاه‌ها مرتبط است.

بارانی بر لزوم توجه استادان و روسای دانشگاه‌ها به فرهنگ عمومی و تأثیر آن در موضوعات فرهنگی شهر تأکید و خاطر نشان کرد: فعالیت‌های فرهنگی و دینی در دانشگاه‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که در قلب دانشگاهیان جای گیرد، چراکه ایجاد فرهنگ گفتگو در دانشگاه‌ها بسیاری از مسائل را حل خواهد کرد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از