حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1402/09/07 | 2023/11/28

Logo

مسئول بسیج مساجد و محلات سپاه امام‌سجاد(ع):

طرح مسجد طراز اسلامی راهکار همپوشانی فعالیت‌های مساجد

طرح مسجد طراز اسلامی راهکار همپوشانی فعالیت‌های مساجد

مسئول سازمان بسیج مساجد و محلات سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان گفت: طرح «مسجد طراز اسلامی(تحول در مدیریت مساجد)»، گام بسیار خوبی در راستای همپوشانی فعالیت‌های مساجد است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز؛ طالب احمدی نیا در دیدار سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان با اشاره به کارکردهای مسجد، اظهار کرد: مسجد در صدر اسلام در کنار پرداختن به امور عبادی، پایگاه آموزشی، رسیدگی به مشکلات مردم، دستگیری از نیازمندان، فعالیت فرهنگی تبلیغی و مرکز سیاسی نیز بود.

وی با اشاره به اینکه مساجد در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی، بسیج نیروها و اعزام آنان به میادین نبرد و همچنین پشتیبانی از جبهه و جنگ در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز نقش بسزایی ایفا کردند، افزود: امروز نیز مساجد در جنگ نرم در خط مقدم قرار دارند.

مسئول سازمان بسیج مساجد و محلات سپاه امام سجاد(ع)، طرح ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان با عنوان «مسجد طراز اسلامی» که با هدف تحول در مدیریت مساجد تهیه شده است را گام بسیار خوبی در راستای فعال کردن مساجد دانست و گفت: در قالب این طرح همه فعالان حوزه مسجد باید فعالیت‌های همدیگر را همپوشانی کنند.

وی با اشاره به اجرای طرح پالایش مساجد با هدف تشکیل بانک اطلاعاتی توسط سازمان بسیج مساجد و محلات سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان، این سازمان آمادگی دارد تا در اجرای طرح تحول در مدیریت مساجد با ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد همکاری کند.

اسلام خواجه یی، سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد اسلام هرمزگان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این ستاد، یک نسخه از طرح « مسجد طراز اسلامی(تحول در مدیریت مساجد)» را به مسئول سازمان بسیج مساجد و محلات سپاه امام سجاد(ع) تحویل داد.
 
انتهای خبر/ 
 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از