حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1402/12/07 | 2024/02/26

Logo

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان خبر داد:

صدور هشدار سطح نارنجی دریایی در هرمزگان

صدور هشدار سطح نارنجی دریایی در هرمزگان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از صدور هشدار سطح نارنجی دریایی خبر داد و گفت: بر اثر این مخاطره ارتفاع موج در برخی نواحی ساحلی استان به دو متر خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار حوزه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»، مهرداد حسن‌زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان عصر امروز در جمع خبرنگاران گفت: مطابق پیش‌بینی سازمان هواشناسی و بر اساس خروجی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی برای روزهای آینده بیانگر شرایط ناپایدار دریایی خواهیم بود. 

وی با بیان اینکه هشدار سطح نارنجی هواشناسی در استان صادر شده است، افزود: این سامانه سبب وزش باد شدید و مواج شدن دریا خواهد شد صبح سه‌شنبه تاریخ ۱۷ بهمن تا اواخر وقت چهارشنبه ۱۸ بهمن ادامه خواهد داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: از صبح سه‌شنبه تا اواخر چهارشنبه ظهر چهارشنبه وزش باد شدید جنوب غربی، شمال غربی نزدیک به ۵۰ کیلومتر بر ساعت (محدوده ۲۸ نات) و افزایش ارتفاع موج تا ۲۰۰ سانتی متر (۷ پا) در خلیج فارس تنگه هرمز ، دریای عمان، در تثنپاحی ساحلی و دور از ساحل بویژه در ساعات بعد از ظهر و شب خواهیم داشت.

حسن‌زاده با تاکید بر اینکه منطقه اثر این سامانه خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان سواحل و جزایر خواهد بود، گفت: بر اثر این سامانه اختلال در ترددهای دریایی شناورهای سبک و صیادی و شناورهای مسافربری بویژه در جزایر غربی و نیمه ‌و اختلال در تردد کشتی‌های تجاری، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی وجود دارد. 

وی ادامه داد: توصیه می‌شود از تردد شناورهای سبک و فعالیت‌های تفریحی و شنا در جزایر کیش، لاوان، سیری، ابوموسی، قشم، هرمز، لارک، هنگام ، سیریک و جاسک در مدت اعلام شده اجتناب شود. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان بیان کرد: تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورهای مسافربری و کشتی‌های تجاری به ویژه در بنادر غربی استان و خلیج فارس از سوی مسئولان ذیربط اندیشیده شود و اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان و شهرستان‌های تابعه ضمن آمادگی کامل، هماهنگی لازم را به منظور فراهم کردن تمهیدات لازم از جمله اطلاع رسانی و هشدار به موقع از طریق رسانه‌های محلی و رعایت نکات ایمنی و ... به عمل آورند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از