حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/03/06 | 2024/05/26

Logo

مدیر روابط عمومی شهرداری بندرعباس مطرح کرد:

شهرداری بندرعباس و توسعه روابط دیپلماتیک

شهرداری بندرعباس و توسعه روابط دیپلماتیک

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس شهرداری بندرعباس گفت: برای ارتقاء تعاملات بین‌المللی جهت ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری در پروژه‌های شهری و استفاده از تجارب مدیریت شهری شهرهای خارجی عزم جدی دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «هرمز» به نقل از مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران در بندرعباس؛ مریم پاسالار مدیر این حوزه به ارائه گزارش کاملی از عملکرد این مدیریت در حیطه روابط بین الملل در سال ۱۴۰۲ پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خود با اشاره به اهمیت برقراری ارتباطات بین المللی با شهرهای دارای ویژگی‌های مشترک چنین گفت: امروزه در سایه انقلاب ارتباطات و توسعه تکنولوژی‌های نوین ارتباطی، و به دلیل افزایش مسائل و مشکلات کشورها در سطح جهانی و افزایش تعاملات بین‌المللی کشورها، جایگاه و اهمیت ارتباطات فرهنگی بین‌المللی در برقراری صلح و امنیت جهانی و به تعبیری جهانی شدن، تقویت هویت فردی و قومی و در نهایت حفظ و پایداری محیط زیست، بر کسی پوشیده نیست، لذا هر جامعه و کشوری برای بهره وری از دانش معاصر و رشد و پیشرفت علمی و مواجهه مؤثر با ابعاد مختلف این ارتباطات و نقش آفرینی غنی تر در مناسبات قدرتمند در سطح بین‌المللی ناگزیر از حضوری قوی در این جریان ارتباطی است.

پاسلار ادامه داد: در سال گذشته در حوزه ارتباطات بین‌الملل نسبت به سنوات قبل اقدامات مؤثری در شهرداری بندرعباس صورت پذیرفت که از جمله می‌توان به عضویت شهردار بندرعباس در مجمع شهرداران آسیایی و حضور وی در اجلاس شهرداران آسیایی در تیرماه ۱۴۰۲ در شهر احمدآباد کشور هند و همچنین شرکت در اجلاس آموزش فرهنگ و هنر در شهر ابوظبی امارات متحده عربی اشاره کرد که گزارش کاملی از این سفرها به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ارائه شده است.

مدیر ارتباطات بین الملل، به دیدار‌های متعدد شهردار و مسئولین شهرداری بندرعباس با همتایان خارجی به صورت آنلاین و حضوری جهت گسترش روابط فرهنگی شهرها اشاره کرد و افزود: دعوت نوروزی از سرکنسول کشور چین، کنسول کشور هند و کنسول کشور قزاقستان با حضور نماینده وزارت خارجه در بندرعباس، سرآغاز ارتباطات سال گذشته بود.

این مقام مسئول افزود: حضور در مراسم جشن هفتاد و چهارمین سالگرد تأسیس جمهوری خلق چین و معارفه سرکنسول جدید چین، حضور در مراسم جشن هفتاد و هفتمین سالگرد روز استقلال هند، دیدار با سرکنسول جدید چین در دی‌ماه سال گذشته در دفتر شهردار و تجلیل از دانش‌آموز بندرعباسی نگار غیبی برگزیده رتبه سوم در مسابقات نقاشی کودکان آسیایی نینگبو چین از دیگر دیدارهای حضوری صورت گرفته بود.

پاسالار اظهار کرد: در سال گذشته جلسات متعددی با سرکنسول چین جهت ایجاد فرصت سرمایه‌گذاری و مشارکت شرکت‌های چینی در پروژه‌های شهری در زمینه‌های گردشگری و پسماند انجام شد، همچنین جلسه ویدئو کنفرانس با شهردار نینگبو در این خصوص برگزار شد و مذاکرات در این خصوص تا حصول نتیجه ادامه دارد.

مدیر ارتباطات بین الملل، ضمن تشکر از اعضای محترم شورای اسلامی شهر از موافقت و اخذ مجوز شورا با پنج درخواست خواهرخواندگی شهرهای مومبای هند، نینگبو چین، آکتائو قزاقستان، کراچی پاکستان و آستراخان روسیه به عنوان جهش و ارتقاء در تعاملات بین‌المللی شهرداری بندرعباس با شهرهای خارجی یاد کرد و بیان نمود: درخواست و پیش‌نویس‌های تفاهم‌نامه‌های خواهرخواندگی شهرهای مذکور پس از بررسی و اصلاحات حقوقی و اخذ مجوز شورای اسلامی شهر جهت ارجاع به وزارت کشور از طریق استانداری به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ارسال گردید.

پاسالار گفت: بر اساس عرف خواهرخواندگی شهرهای خارجی، جهت آشنایی بیشتر شهروندان دو شهر خواهرخوانده به دنبال نامگذاری متقابل بوستان‌های سطح شهر با نام‌های متقابل هستیم و پیگیری‌ها در این زمینه در حال انجام است.

مدیر ارتباطات بین الملل شهرداری بندرعباس، در پایان سخنان خود بر ایجاد ارتباط مؤثر و در محدوده قوانین جمهوری اسلامی ایران با سایر شهرهای خارجی جهت استفاده از تجارب و دستاوردهای علمی و مدیریتی آنان در امور شهری تأکید کرد و گفت: امیدواریم با ایجاد این ارتباطات مؤثر بتوانیم در راستای توسعه و پیشرفت و آبادانی شهر و شهروندان گام‌های مفیدی برداریم.

انتهای پیام

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از