حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1402/09/20 | 2023/12/11

Logo

یاد یاران؛

شهدای شاخص هرمزگان را بیشتر بشناسید+ تصاویر

شهدای شاخص هرمزگان را بیشتر بشناسید+ تصاویر

ساحل‌نشینان هرمزگانی برای دفاع از جان، مال و ناموس مردمان کشورمان سر از پا نمی‌شناختند و کوله‌بار خود را بسته و تا پای جان برای دفاع از کشور رفتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ دوران دفاع مقدس مردمان دریادل هرمزگانی مانند سایر مناطق کشور به ندای رهبر عزیزمان لبیک گفتند و خود را از جنوبی‌ترین نقطه کشور به میدان حق علیه باطل رساندند.
ساحل‌نشینان هرمزگانی برای دفاع از جان، مال و ناموس مردمان کشورمان سر از پا نمی‌شناختند و کوله‌بار خود را بسته و تا پای جان برای دفاع از کشور رفتند؛ گروهی از آنان شربت شهادت نوشیدند و گروهی به یادگار ماندند تا روایت کنند آنچه را در میدان جنگ دیدند.
شهدا رفتند و سیره و سبک زندگی خود که دُری گران‌بها به شمار می‌رود را برای ما به جا گذاشتند؛ متن زیر خلاصه‌ای از زندگی‌نامه برخی از شهدای شاخص هرمزگان است.

 

شهدای شاخص هرمزگان را بیشتر بشناسید+ تصاویر

شهید «محمدقاسمی قلعه قاضی» یازدهم مهر ۱۳۶۴، در شهرستان بندرعباس چشم به جهان گشود. پدرش حسین، راننده شرکت نفت بود و مادرش زهرا نام داشت. دانشجوی دوره کاردانی بود. به‌عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. هفتم بهمن ۱۳۶۵، در شلمچه به شهادت رسید. پیکرش مدت‌ها در منطقه بر جا ماند و پنجم اردیبهشت ۱۳۷۴، پس از تفحص در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپرده شد.

شهدای شاخص هرمزگان را بیشتر بشناسید+ تصاویر

شهید «حسن دانشمند» پانزدهم شهریور ۱۳۴۴، در شهرستان بندرعباس چشم به جهان گشود. پدرش محمد، ژاندارم بود و مادرش بلقیس نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در دو رشته اقتصاد و تجربی درس خواند و دیپلم گرفت. دانشجوی دکترا در رشته داروسازی بود. به‌عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. هفدهم دی ۱۳۶۵، با سمت مسئول محور عملیات در شلمچه بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

شهدای شاخص هرمزگان را بیشتر بشناسید+ تصاویر

شهید بنحور نبی‌زاده بخوانی بیست و دوم دی ۱۳۴۴، در روستای بخوان از توابع شهرستان حاجی‌آباد به دنیا آمد. پدرش الله کرم، کشاورزی می‌کرد و مادرش گلی نام داشت. دانشجوی سال دوم دوره کاردانی تربیت‌معلم در رشته زبان و ادبیات فارسی بود. به‌عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. هفتم بهمن ۱۳۶۵، با سمت بی‌سیم‌چی در شلمچه به شهادت رسید. پیکرش مدت‌ها در منطقه بر جا ماند و سال ۱۳۷۶ پس از تفحص، در زادگاهش به خاک سپرده شد..

شهدای شاخص هرمزگان را بیشتر بشناسید+ تصاویر

شهید اصغر موسی‌زاده یکم بهمن ۱۳۴۹، در شهرستان بندرعباس دیده به جهان گشود. پدرش حسن، قهوه‌چی بود و مادرش حوا نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. روحانی بود. به‌عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. هفتم بهمن ۱۳۶۵، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر و پا، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

شهدای شاخص هرمزگان را بیشتر بشناسید+ تصاویر

شهید اسحق دارا یکم فروردین ۱۳۴۵ در روستای گیشان از توابع شهرستان بندرعباس دیده به جهان گشود. پدرش علی، فروشنده بود و مادرش فاطمه نام داشت.  تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. پاسدار بود. سال ۱۳۶۲ ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. بیست و نهم فروردین ۱۳۶۷، اطراف جزیره ابوموسی توسط نیروهای آمریکایی بر اثر اصابت موشک به قایق حامل وی غرق شد و به شهادت رسید.  اثری از پیکرش به دست نیامد. مزار یادبود او در گلزار شهدای شهرستان زادگاهش قرار دارد. برادرش گنجعلی نیز شهید شده است.

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از