حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1402/12/15 | 2024/03/05

Logo

توسط آب منطقه‌ای هرمزگان صورت گرفت؛

شفاف‌سازی بخشی از سخنان رئیس‌جمهور در میناب

شفاف‌سازی بخشی از سخنان رئیس‌جمهور در میناب

در پی برداشت نادرست رسانه‌ای از طرح موضوع اختصاص اعتبار برای خط آبرسانی به بندرعباس توسط رئیس جمهور در شهرستان میناب شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان با صدور اطلاعیه‌ای این موضوع را توضیح داد.

به گزارش خبرنگار حوزه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ به نقل از روابط عمومی آب منطقه‌ای هرمزگان؛ در پی برداشت نادرست رسانه‌ای از طرح موضوع اختصاص اعتبار برای خط آبرسانی به بندرعباس توسط رئیس جمهور در میناب شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان با صدور اطلاعیه‌ای این موضوع را توضیح داد:

تامین آب شرب شهر بندرعباس از طریق دوخط انتقال ( خط اول و دوم) از منابع آب موجود سدهای میناب و شمیل انجام می‌شود. با عنایت به گذشت بیش از ۴۵ سال از زمان احداث خط اول آبرسانی از میناب به بندرعباس، هر ساله شکستگی‌ها و اتفاقات متعدد موجب هدر رفت، قطع آب و بروز تنش در تامین آب شرب شهر بندرعباس می‌گردد.

لذا بر این اساس مطالعات نوسازی این خط از سال‌های گذشته انجام و عملیات اجرای آن از سال ۹۶ آغاز شده است. همانگونه که از نام این طرح مشخص است نوسازی خط فرسوده فعلی بوده و نه تنها هدف آن افزایش انتقال آب از منابع میناب و شمیل نمی باشد، بلکه هدف آن کاهش تلفات و در نتیجه کاهش برداشت آب از میناب و شمیل می‌باشد.

لذا همزمان با شروع اجرای این طرح پیگیری‌های لازم جهت تامین بخشی از آب شرب شهر بندرعباس از آب شیرینکن صورت پذیرفت و منجر به عدم برداشت آب از منابع آب زیرزمینی میناب شد. هم اکنون حدود ۲۲ کیلومتر از خط اول بازسازی شده و از هدر رفت حدود ۲۰۰ لیتر در ثانیه آب شرب تصفیه شده جلوگیری بعمل آمده است. با اتمام این طرح برداشت آب از سد میناب را نیز کاهش خواهد داد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از