حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1402/12/07 | 2024/02/26

Logo

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران:

ساختار بهداری رزمی سپاه جهش پیدا کرده است

ساختار بهداری رزمی سپاه جهش پیدا کرده است

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران با اشاره به راه‌اندازی پیشرفته‌ترین و مجهزترین بیمارستان سیار نیروی زمینی سپاه در جزیره قشم، گفت: ساختار بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه مبتنی بر تهدیدات بزرگ مقیاس، تقویت و جهش پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ به نقل از فارس؛ سرتیپ پاسدار محمد پاکپور، امروز هم زمان با آغاز به کار این بیمارستان که از نظر مختصات و ویژگی‌ها بی نظیر و از سوی دیگر، در عین پیشرفته و مجهز بودن، از قابلیت تحرک و پویایی و ظرفیت خدمات رسانی بسیار بالایی نیز برخوردار است، اظهار کرد: ساختار بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه مبتنی بر تهدیدات بزرگ مقیاس، تقویت و جهش پیدا کرده است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران افزود: در شرایط غیر جنگی، علاوه بر همه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیروی زمینی سپاه، حداکثر ظرفیت و امکانات بیمارستان‌های سیار و صحرایی نیروی زمینی سپاه و از جمله همین بیمارستان بزرگ و ویژه ۱۲۸ تختخوابی حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علی‌ها) نیز برای خدمت رسانی به مردم اختصاص پیدا کرده است.

سردار احمد اخوان مهدی معاون بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه هم در مراسم آغاز بهره‌برداری از خدمات رسانی این بیمارستان سیار در منطقه عمومی جزیره قشم، گفت: راهبرد توسعه و پیشرفت بهداری رزم ما بر اساس مجاهدت علمی و عملی برای دستیابی به توانمندی رویارویی با تهدیدات بزرگ و پیچیده‌ی احتمالی تعیین شده است. 

وی افزود: ما برای رسیدن به این نقطه، همه‌ی تدابیر را در همه‌ی بخش‌ها به کار گرفته و ابتکار و خلاقیت و جهش را به اقدامات خود پیوند زده‌ایم. 

سردار اخوان مهدوی گفت: ما در بهداری رزم، رسیدن به توانمندی‌های هم تراز با ابرقدرت‌های جهانی را هدف‌گذاری کرده ایم و تقویت زنجیره امداد، بهداشت و درمان و زیرساخت‌های آن را با همین رویکرد دنبال می‌کنیم. 

وی با بیان این که ارتقای سطح خدمات عمومی و تخصصی را در مراکز ثابت و سیار بهداری نیروی زمینی سپاه دنبال می‌کنیم تا به حداکثر توانمندی در نگه داشت و درمان مصدومان و بیماران برسیم، افزود: بیمارستان بزرگ سیار فاطمه زهرا (س) نیروی زمینی سپاه که در نوع خود در منطقه غرب آسیا کم نظیر است تا ۲۲ دی ماه در جزیره قشم دایر است و در این مدت روزانه ظرفیت و آمادگی کاملی برای ارائه خدمت عمومی و تخصصی درمانی به بیش از ۶ هزار نفر را دارد.

 معاون بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه درباره ویژگی‌های این بیمارستان گفت: در این بیمارستان ۱۲۸ تخت خوابی بیش از ۵۳ پزشک عمومی، متخصص و فوق تخصص و همچنین ۷۲ پرستار و پیراپزشک به خدمت رسانی مشغول هستند. 

اخوان خاطرنشان کرد: اتاق عمل، جراحی مغز و اعصاب، آی سی یو، سی سی یو، قلب و عروق، ارولوژی، عکس برداری، پاراکیلینک، اورژانس، دندانپزشکی، چشم پزشکی، گوش و حلق و بینی، داخلی، مغز و اعصاب، علوم آزمایشگاهی، رادیولوژی، پاتولوژی، داروخانه و مشاوره از جمله بخش‌های فعال در این بیمارستان هستند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از