حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1402/12/07 | 2024/02/26

Logo

از امروز؛

رویداد «پیشگام» در استان هرمزگان آغاز شد

رویداد «پیشگام» در استان هرمزگان آغاز شد

رویداد پیشگام با هدف شناسایی و تربیت نیروهای دغدغه‌مند حل مسائل در حوزه‌های مختلف در استان هرمزگان آغاز به‌کار کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین حقانی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان هرمزگان ظهر امروز در نشست خبری چهاردهمین رویداد پیشگام که در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان برگزار شد، با بیان اینکه این رویداد در زمینه آموزش و توانمندسازی نیروی‌های دغدغه‌مند فعالیت دارد، گفت: تاکنون رویداد پیشگام در ۱۳ استان با هدف ارائه آموزش به افراد در محلات کم‌برخوردار و سپس توسعه آنها برگزار شده است.

وی با تاکید بر گسترش ظرفیت‌های خدادادی درونی انسان در جامعه افزود: رویداد پیشگام پیگیر این سلسله مسائل است و مانند آینه عمل می کند و این موضوع دقیقا همان چیزی است که انقلاب اسلامی به ما آموخته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان ادامه داد: رویدادهای این‌چنینی توانایی خود را مجددا به خود اثبات می کند و باعث انگیزه و اتفاقات خوب نیز می‌شود، به گونه ای در میدان مسئله حل می شود که می‌تواند به خودی خود، کادرساز، مدیرساز و انسان‌ساز باشد.

در ادامه این نشست، سعید علی‌بخشی فعال جهادی و دبیر رویداد پیشگام نیز گفت: با سیر تکاملی انقلاب اسلامی، درمی‌یابیم که یک انقلاب مردمی است، در سال های اخیر، مردم با توجه به عملکرد بعضی از دولت ها، از میدان دور شده بودند که با دولت فعلی که شعارش مردمی بودن است دوباره پای کار آمدند.

وی افزود: رویداد پیشگام بدین معنا است که بتوانیم در محلات، مسائل محوری را شناسایی کنیم، همه می دانیم هیچ دولتی نمی‌تواند همه مشکلات را حل کند، دولت سیزدهم با رویکرد مردمی، فعالیت خود را آغاز کرده است، لذا در این حوزه نیز باید مردم را پای کار آورده و توانمند کنیم.

دبیر اجرایی رویداد پیشگام بیان کرد: در پایان این رویداد، افراد، با فراگیری مهارت‌های لازم، حلال مشکلات منطقه خواهند بود و در حوزه‌های کلان که دغدغه استان نیز است فعالیت خواهند کرد.

علی‌بخشی همچینن اضافه کرد: ثبت‌نام از افراد علاقمند به صورت تیم است و برای افرادی در رده سنی ۱۸ تا ۴۰ سال که دارای قوای فکری و تحلیلی هستند انجام می‌شود.

در پایان این نشست خبری، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حقانی مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان، مصطفی کامران‌زاده دستیار مردمی استانداری هرمزگان و سعید علی بخشی دبیر رویداد پیشگام، از پوستر این رویداد، رونمایی شد.

گفتنی است، این رویداد ۱۶ اسفند تا ۲۰ اسفند برگزار می‌شود و از امروز تا ۱۰ اسفند مهلت ثبت نام وجود دارد.

گفتنی است، این رویداد، از تاریخ ۱۶ الی ۲۰ اسفند در بندرعباس برگزار می‌شود و از امروز نیز تا ۱۰ اسفند مهلت ثبت نام وجود دارد.

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از