حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/01/27 | 2024/04/15

Logo

رئیس‌کل دادگستری هرمزگان خبر داد:

رفع تصرف ۱۰۰ هکتار اراضی ملی در هرمزگان

رفع تصرف ۱۰۰ هکتار اراضی ملی در هرمزگان

رئیس‌کل دادگستری هرمزگان از رفع تصرف بیش از ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی در شهرستان حاجی‌آباد خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مجتبی قهرمانی، رئیس‌کل دادگستری هرمزگان اظهارداشت: باتوجه‌به تأکیدات مقام معظم رهبری و ریاست قوه قضائیه، رفع تصرفات غیرمجاز و آزادسازی اراضی ملی به‌صورت مستمر از سوی دستگاه قضایی استان هرمزگان مورد پیگیری قرار می‌گیرد و به دنبال آن طی ماه‌های اخیر در شهرستان حاجی‌آباد نیز به‌موازات دیگر مناطق استان پس از اتخاذ تدابیر ویژه‌ای با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود، این تعرضات رفع و بسیاری از ساخت‌وسازهای غیرقانونی تخریب شده است.

وی همچنین تصریح کرد: در ادامه این روند، صبح امروز به دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان حاجی‌آباد، بیش از ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی در این شهرستان رفع تصرف شد.

قهرمانی با بیان اینکه اراضی رفع تصرف شده در روستای شمیل و منطقه تنب شناگ شهرستان حاجی‌آباد واقع شده است، تأکید کرد: افرادی بدون اخذ مجوزهای قانونی مبادرت به تصرف این اراضی کرده بودند که به جهت احرازنشدن مالکیت آن‌ها، باهدف صیانت از حقوق بیت‌المال نسبت به خلع‌ید و آزادسازی این اراضی به‌سرعت و طی یک روز کاری اقدام شد.

وی در ادامه افزود: با دستور قضایی، تمام ساخت‌وسازهای غیرمجاز موجود در این اراضی شامل سنگ‌چینی، دیوارکشی و سد و بندهای خاکی نیز توسط یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و مأموران پاسگاه انتظامی پایین و پلیس امنیت انتظامی شهرستان حاجی‌آباد تخریب شد.

 قهرمانی با اشاره به اینکه در خصوص رفع تصرف این اراضی، مراحل قانونی و استعلامات موردنیاز از مراجع ذی‌ربط انجام شده است، بیان داشت: ارزش تقریبی اراضی رفع تصرف شده، بالغ بر یک هزار میلیارد ریال است.

رئیس‌کل دادگستری هرمزگان همچنین در پایان با هشدار به متصرفان غیرمجاز، خاطرنشان کرد: مقابله با تصرفات غیرقانونی به‌صورت بی‌امان و بدون هیچ‌گونه مماشات در اقصی‌نقاط استان ادامه خواهد یافت و هرگونه زیاده‌خواهی و دست‌اندازی به اراضی ملی و دولتی، برخورد قاطع دستگاه قضایی را به همراه داشت.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از