حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1402/12/07 | 2024/02/26

Logo

رئیس حوزه قضایی فین خبر داد:

رفع تصرف۹ هکتار از اراضی ملی در فین

رفع تصرف۹ هکتار از اراضی ملی در فین

رئیس دادگستری فین از رفع تصرف بیش از ۹ هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی در این بخش خبر داد.

 به گزارش خبرنگار حوزه اجتماعی پایگاه حبری تحلیلی«هرمز»؛ سید حیدر موسوی پیش از ظهر امروز در جوع اصحاب رسانه اظهار کرد: به منظور صیانت از حقوق بیت‌المال و حفظ انفال و در راستای احقاق حقوق عامه به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور، از ۹۳ هزار و ۱۹۶ متر مربع از اراضی ملی و منابع طبیعی در بخش فین رفع تصرف شد.

موسوی تخلفات انجام شده در اراضی مذکور را شامل تغییر کاربری و تصرف غیرمجاز از طریق پی‌کنی و سنگ‌چینی برشمرد و افزود: پس از صدور حکم قضایی و تأیید آن در دادگاه تجدید استان این رفع تصرفات توسط نیروی انتظامی، یگان حفاظت از منابع طبیعی و جهاد کشاورزی به مرحله اجرا درآمده است.

وی تصریح کرد: این زمین‌ها بدون اخذ مجوز قانونی توسط سودجویان تصرف شده بود که پس از خلع ید متصرفین، به بیت‌المال بازگردانده شد.

رئیس حوزه قضایی فین در پایان ضمن تأکید بر تشدید مقابله با زمین‌خواران و متجاوزان به عرصه‌های طبیعی، خاطرنشان کرد: با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و استفاده از ظرفیت‌های قانونی در برخورد قاطع و بدون اغماض با متخلفان و فرصت‌طلبان، اراضی ملی از هرگونه دستبرد و تصرف غیرقانونی محفوظ خواهد ماند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از