حالت تاریک

امروز : جمعه, 1403/04/29 | 2024/07/19

Logo

مدیرکل تعزیرات حکومتی هرمزگان خبر داد:

رتبه ۶هرمزگان برخورد با قاچاق و تخلفات اقتصادی

رتبه ۶هرمزگان برخورد با قاچاق و تخلفات اقتصادی

مدیرکل تعزیرات حکومتی هرمزگان از کسب رتبه ۶ استان در برخورد با متخلفین جرائم قاچاق کالا و ارز و تخلفات اقتصادی خبر داد. ‌

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی استان هرمزگان، کیومرث حسن‌زاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رتبه اول کشور را در ضبط کالاهای قاچاق به نفع دولت نیز به استان هرمزگان تعلق دارد که ارزش این کالاها و جریمه‌های وصول شده به نفع دولت رقمی بالغ بر ۶۸۰ میلیارد تومان بوده است. 

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان هرمزگان برخورد با قاچاق حامل‌های انرژی (قاچاق سوخت و پرونده‌های نفتی ) را دغدغه اصلی مقامات استان مانند استاندار، امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در استان، دادستانی و فرماندهان نظامی و انتظامی دانست و افزود: ۳۳۰ پرونده خرد در حوزه فرآورده های نفتی به ارزش ۱۰۴ میلیارد تومان بررسی شده و ۸۶۱ مورد پرونده شرکت نفت از جایگاه داران فقط در دست رسیدگی است که با توجه به در نظرگرفتن حداقل ها و حداکثرها این جریمه‌ها اعمال می‌شود و راهبرد ما در اداره کل تعزیزات اشد مجازات برای مرتکبین است. 

 

وی اشاره‌ای به سایر پرونده‌های در دست رسیدگی در تعزیرات حکومتی کرد و عنوان داشت: ۸۳۶ مورد گشت تعزیرات در سال گذشته تا کنون صورت گرده که ۳۸۵ گشت در حوزه مهار تورم، ۱۰۴ مورد تخلف در حوزه تحصیلی با تشکیل پرونده برای ۵۲ مورد تخلف، در حوزه اربعین و دهه محرم ۱۳۳ مورد گشت و ثبت ۳۳ مورد تخلف، املاک ۱۵۹ مورد گشت، تره بار ۱۴۳ بازرسی و ثبت ۵۵ مورد تخلف، خودرو ۱۳ بازرسی و ۱۱ مورد تخلف، مرغ و ماهی ۶۷ مورد بازرسی و ۳۳ ثبت تخلف ثبت و تشکیل پرونده شده است.

 

برخی خبرنگاران در این نشست خواستار ورود تعزیرات به گرانفروشی غذا در برخی رستوران‌های گردشگری شدند که مقرر شد بررسی لازم صورت گرفته و اهالی رسانه نیز مصادیق را به تعزیرات حکومتی منتقل کنند.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از