حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1402/12/07 | 2024/02/26

Logo

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان:

۳۰ پروژه شاخص در دهه فجر افتتاح می‌شود

۳۰ پروژه شاخص در دهه فجر افتتاح می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان گفت: در دهه فجر امسال، تعداد ۳۰ پروژه شاخص با اعتبار ۱۶۱ همت و ۳۰۵ میلیون یورو در استان هرمزگان افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرنگار حوزه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ خلیل قاسمی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تشریح پروژه‌های قابل افتتاح دهه فجر امسال گفت: ۳۰ پروژه شاخص با اعتبار ۱۶۱ همت و ۳۰۵ میلیون یورو در دهه فجر سال جاری افتتاح می‌شود.

 وی در ادامه افزود: با افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه‌ها،زمینه اشتغال برای بیش از ۲۵۰۰ نفر در استان هرمزگان فراهم می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان همچنین تصریح کرد: عملیات اجرایی۳۷ پروژه با اعتبار ۱۴۵ همت که از پروژه‌های شاخص در دهه فجر امسال آغاز خواهد شد.

قاسمی همچنین افزود: واحد تولید کنسانتره آهن پدیده کاووش رضوان، نیروگاه آلومنیوم، پالایشگاه نفت آفتاب و یک واحد تولید فرآورد‌های نفتی با نام «پایا» مهم‌ترین این طرح‌هاست و با بهره‌برداری از این طرح‌ها، برای ۳ هزار و ۱۳۰ نفر شغل ایجاد می‌شود.

وی بیان کرد: طرح توسعه فولاد کاوه، افزایش گسترش زنجیره ۱۰ میلیون تن فولاد - در شهر فولاد نوین بندرعباس و در حوزه شوینده‌ها تولید الکل چرب از مهم‌ترین طرح‌هایی است که مجوز اجرای آنها صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: در ۹ ماه امسال، ۱۱۳ هزار و ۵۱۸ بازرسی از واحد‌های صنفی و غیر صنفی استان هم صورت گرفت که از این شمار برای ۸۳۲ واحد صنفی متخلف پرونده تشکیل شده است.

قاسمی ادامه داد: این واحد‌های متخلف، به پرداخت ۸۰ هزار میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح عملکرد دوساله اخیر سازمان صنعت معدن تجارت استان هرمزگان پرداخت و اذعان داشت: در دو سال اخیر، بیش از یک‌هزار و ۷۰۱ فقره مجوز صنعتی با سرمایه‌گذاری ۶ میلیارد و ۲۶۳ هزار و ۳۳۶ ریال صادر شده است و در حوزه صنعتی، برای بیش از ۶۹ هزار جوان هرمزگانی فراهم خواهد شد. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان گفت: در زمینه تعداد طرح‌های صنعتی نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۴۴ درصدی شاهد بودیم، همچنین در حوزه ارزش سرمایه‌گذاری نیز ۵۱۴ درصد و سپس در زمینه اشتغال با رشد ۲۱۸ درصدی روبه رو بوده‌ایم.

 قاسمی همچنین ادامه داد: در مدت زمان ۱۰ ماهه اخیر، موفق به کسب رتبه نخست کشوری در حوزه سرمایه‌گذاری شده‌ایم.

 وی، به رشد ۱۲ درصدی تولیدات صنعتی، ۱۳ درصدی آلومینیوم، ۱۷ درصدی آهن اسفنجی، ۲۷ درصد ساخت و تولید شناورها و سازه‌های دریایی، ۲۹۹ درصدی تولید گنده، ۴۲ درصدی تولید قیر و هیدروکربون‌های سبک و سنگین اشاره کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان بیان کرد: قریب به ۱۰۵ واحد غیرفعال به چرخه تولید بازگشت که نسبت به سال قبل، رشد داشته‌ایم.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از