حالت تاریک

امروز : پنج‌شنبه, 1403/02/06 | 2024/04/25

Logo

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان:

دوران اسارت بخشی از تاریخ دفاع مقدس است

دوران اسارت بخشی از تاریخ دفاع مقدس است

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان گفت: دوران اسارت بخشی از تاریخ دفاع مقدس است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز، حجت‌‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان یکشنبه ۲۹ مرداد در دیدار با آزادگان دفاع مقدس که با حضور عطا ناوکی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان برگزار شد، ضمن گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، اظهار کرد: دوران اسارت بخشی از دفاع مقدس است که باید توسط شماها روایت‌گری شود .

وی افزود: قبل از اینکه دشمن بخواهد روایتی از تاریخ اسارت و جنگ تحمیلی را با انتخاب خود و براساس غرض ورزی‌ها روایت کند شما روایتگران تاریخ اسارت از دردها و رنج‌ها و صبوری‌ها و حتی ریزترین مسائل نباید غفلت بورزید .

نماینده ولی فقیه در هرمزگان بیان کرد: دنیای غرب فیلم های بسیاری را توسط کمپانی‌های بزرگ هالیوودی از جنگ جهانی دوم ساخته است تا بتواند روایت خود را به تاریخ القا کند و چهره خود را به کمک رسانه در لابه‌لای تاریخ موجه سازد و تفکر خود را بر مردم جهان غالب کند .

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی زاده ابراز داشت: آن چیزهای که ما از دوران اسارت رزمندگان ثبت کرده ایم اندک است و نباید به اینها بسنده کرد باید اسرار جبهه و جنگ را به مردم که آمو زندگی دارد را برای نسل جوان بازگو کرد. 

وی ادامه داد: سهم آزادگان در مقایسه با هنرمندانی که در رسانه‌ها یا ساخت فیلم هستند بیشتر است زیرا که روایتگری آنها سبب انعکاس اخبار و مطالب دوران دفاع مقدس به مردم می شود .

امام جمعه شهرستان بندرعباس با بیان اینکه تاریخ نگاری ما در زمینه کربلا دارای نقض‌های فراوان است زیرا که در آن دوران خفقان وجود داشت ، یادآور شد : اما با همین خفقان بخشی از تاریخ کربلا توسط دشمن و برخی دیگر شیعیان و ائمه اطهار نگاشتن و در تاریخ ثبت شد .

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی زاده تاکید کرد: ماموریت و رسالت آزادگان انتقال روایت اسارت و دوران دفاع مقدس به نسل آینده است و تاریخ مظلومیت خود را نگذارند به غفلت و فراموشی سپرده شود .

وی همچنین با عنوان اینکه رسالت آزادگان از شهدا سخت تر است، اظهار کرد: آزادگان رسالت انتقال پیام شهدا را به نسل آینده دارند و باید صبوری باشند که مسئولیت بزرگی را بر دوش دارند .

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان با توصیه به اسرا ادامه داد: گاهی دشمن وارد میدان است و کارشکنی می کند و اینجا از شما انتظار است همراه و هم صدا با دشمن نباشید و اگر مطالبی وجود دارد در زمان و مکان خودش و با شرایطی که آسیب به نظام نزند بیان کنید و در زمانی که دشمن آرمان‌های انقلاب لگد در میدان لگد می‌زند وظیفه دفاع داریم .

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده با توصیه آزادگان به توجه به خانواده خاطرنشان کرد: خانواده‌های آزادگان به گردن شما حق دارند و در تمام سختی اسارت با شما تحمل سختی.ها را بر جان خریدن و یکی از ارزشمند‌ترین کارهای شما محبت و توجه به خانواده است که پاداشت همه سختی‌های آن دوران است .

در ادامه این جلسه مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آزاده گفت: آزادگان در اسارت دشمن را در بند کشیدند و به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری آنان الماس‌های‌ درخشانی هستند که در دوران اسارت آب دیده شده.اند.

عطا ناوکی با بیان گزارشی از وضعیت آزادگان استان خواستار مساعدت لازم در جهت رفع دغدغه.های آنان شد و افزود: مشکل اشتغال فرزندان و درمان جانبازان از مهمترین دغدغه‌های این عزیزان است که انتظار می‌رود همه مسئولان استانی در این راستا مساعدت و همکاری کنند. 

وی همچنین از هدایت.ها، حمایت‌ها و مشاوره‌های موثر دکتر عبادی زاده نماینده ولی‌فقیه هرمزگان و امام جمعه بندرعباس تقدیر و تشکر کرد.

در پایان از آزادگان حاضر در جلسه تقدیر و تجلیل شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از