حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/02/05 | 2024/04/24

Logo

طی مراسمی؛

دادستان عمومی و انقلاب مرکز هرمزگان معرفی شد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز هرمزگان معرفی شد

طی مراسمی با حضور دادستان کل کشور و استاندار هرمزگان آیین تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از روابط عمومی دادگستری استان هرمزگان، ظهر امروز پنج شنبه ۱۱ آبان ماه طی مراسمی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمين محمد موحدی‌آزاد دادستان کل کشور، مهدی دوستی استاندار هرمزگان، حجت‌الاسلام والمسلمين محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان، یوسف جمالی امام جمعه اهل سنت بندرعباس و جمعی از مسئولان استانی عارف اكبري به عنوان دادستان عمومي و انقلاب مركز استان هرمزگان معرفي شد. 

 

دادستان کل کشور در این آئین گفت: تکریم ارباب رجوع یکی از مسائل اصلی و جزو سیاست‌های کلان قوه قضائیه است، ارباب رجوع را باید تکریم کرد این وظیفه اخلاقی و شرعی است مسئول در هر رده‌ای باید صعه صدر داشته باشد و از تندی پرهیز و احترام مردم را حفظ کند.

وی تصریح کرد: دادستان باید بر قانون‌مندی تمرکز کند همه مردم را با قانون آشنا کند و در این زمینه از ظرفیت رسانه‌ها هم باید استفاده شود چرا که هر چه میزان آشنایی مردم با حقوق و مقررات بیشتر شود میزان ورودی پرونده‌ها به دادگستری کاهش خواهد یافت. 

حجت‌الاسلام موحدی‌آزاد اظهار داشت: امروز مسئولان اجرایی و قضایی و تقننی انسجام بسیار خوبی در سطح ملی دارند و با همدلی مسائل را بررسی و تصمیم‌گیری می‌کنند این همدلی به استان‌ها هم تزریق شده و باید آن را تقویت کرد. 

دادستان کل کشور با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه ابراز داشت: امروز کودکان غزه در زیر بمب‌های آمریکایی له می‌شوند و امکان مداوا از آنها سلب شده دشمنان می‌خواهند اسلام جان نگیرد و انقلاب اسلامی که در آن نقطه نفوذ کرده، رشد نکند و مقاومت‌ها را بشکنند اما باید این مقاومت حمایت و تقویت شود تا رزمندگان جبهه را حفظ کنند و ارزش های اخلاقی و اسلامی و انسانی در جهان حاکم شود. 

وی در ادامه با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه امروز نیاز داریم پرهیز از چالش آفرینی و سخنان تفرقه افکنانه است، کاندیداها باید از اقدامات چالش برانگیز پرهیز کنند افرادی که می‌خواهند در مجلس شورای اسلامی حضور یابند نباید سیاه نمایی کنند باید پیشرفت‌ها را بر اساس آمارها بیان کنند.  

رئیس کل دادگستری هرمزگان نیز در این آئین با تقدیر از تلاش‌های استاندار هرمزگان در خصوص برخورد با پدیده قاچاق سوخت اظهار کرد: قاچاق سوخت آسیب‌های متعددی را برای جامعه به همراه دارد و اقدامات جدی در مقابله با قاچاق در استان به همت استاندار انقلابی در جریان است.

قهرمانی با بیان این که بخشی از مشکلات کنونی ناشی از سهل انگاری‌های گذشته است، بیان داشت: ۱۶ کارمند به عنوان نماینده دادستان در ۱۶ جایگاه سوخت مستقر شده اند که از قاچاق ۴ میلیون لیتر در ۱۶ روز اخیر جلوگیری شده است.

در ادامه استاندار هرمزگان با اهداح لوح سپاس از زحمات عليرضا احمدي منش دادستان سابق مركز استان هرمزگان تجليل كرد.

 انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از