حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/01/26 | 2024/04/14

Logo

استاندارهرمزگان خبر داد:

حکمرانی یکپارچه سیاستگذاری‌های دریامحور را عملیاتی می‌کند

حکمرانی یکپارچه سیاستگذاری‌های دریامحور را عملیاتی می‌کند

استاندارهرمزگان، گفت: حکمرانی یکپارچه یکی از مسیرهای عملیاتی‌تر شدن سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصاد دریا محور می‌باشد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»، به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، نشست هم‌اندیشی اقتصاد دریا محور با حضور دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای‌عالی امنیت ملی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مهدی دوستی استاندار هرمزگان و نمایندگان اتحادیه آبزی پروران‌‌‌، انجمن صیادان، رؤسای دانشگاه‌ها، محققان و مدیران دستگاه‌های دولتی تخصصی برگزار شد.

استاندار هرمزگان در این نشست ضمن ارائه گزارشی از برنامه‌ها و سیاست‌گذاری‌های استان در حوزه توسعه اقتصاد دریا محور گفت: تعدد متولیان حوزه دریا موجب گسستگی امور شده و حکمرانی یکپارچه در این حوزه مسیر عملیاتی‌کردن برنامه‌ها را تسهیل می‌کند.

مهدی دوستی ضمن قدردانی از فعالان بخش خصوصی و صیادان افزود: آسان‌شدن امور گمرکی و توسعه پس‌کرانه‌ها در کنار برنامه‌های شیلاتی، صیادی و آبزی‌پروری آینده پربار این حوزه در استان را رقم خواهد زد.

وی در جمع فعالان حوزه اقتصاد دریا محور، دانشگاهیان و مدیران حاضر نشست، تأمین منابع مالی موردنیاز اقتصاد دریا را مهم دانست و گفت: از ابتدای دولت سیزدهم در هرمزگان افزایش چشمگیری در حوزه‌های مختلف داشته به‌ویژه برق‌رسانی مزارع میگو، رشد تولید ماهی در قفس، تقویت و راه‌اندازی مراکز بازسازی ذخایر میگو و استقرار مستمر زیستگاه‌های مصنوعی آبزیان در دریا بخشی از دستاوردهای تلاش و همکاری بخش دولتی و خصوصی بوره است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، نیروی انسانی ماهر و متخصص را ظرفیت بزرگ هرمزگان دانست و افزود: نیروی انسانی لازمه حکمرانی قدرتمند شوراست که با مشارکت‌دادن مردم در امور اقتصادی به ظهور و بروز می‌رسد.

وی هم آهنگی را گزینه مهم تحقق اهداف اعلام کرد و گفت: نگاه به دریا باید نگاه ملی باشد تا حرکت قدرتمندتری شکل بگیرد که منجر به رشد و توسعه این عرصه شود.

در این نشست رؤسای تشکل‌های آبزی پروران و صیادان ضمن ارائه گزارش مختصری از وضعیت موجود دیدگاه‌ها، نظرات، مشکلات حوزه‌های تولید، بازار عرضه بین‌المللی، صید غیرمجاز و راهکارهای حل آن‌ها را ارائه همچنین حمایت از یگان‌های حفاظت دریایی و تقویت زیستگاه‌های مصنوعی را درخواست نمودند.

این نشست علاوه بر اعلام نظر و ارائه مدل‌های برنامه‌ای دانشگاهیان و ادارات تخصصی، رؤسای تشکل‌های آبزی پروران و صیادان ضمن ارائه گزارش مختصری از وضعیت موجود دیدگاه‌ها، نظرات، مشکلات حوزه‌های تولید، بازار عرضه بین‌المللی، صید غیرمجاز و راهکارهای حل آن‌ها را ارائه همچنین حمایت از یگان‌های حفاظت دریایی و تقویت زیستگاه‌های مصنوعی را درخواست کردند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از