حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/04/26 | 2024/07/16

Logo

رئیس محیط‌زیست رودان خبر داد:

حمله خرس‌سیاه آسیایی به بانوی ۷۰ ساله رودانی

حمله خرس‌سیاه آسیایی به بانوی ۷۰ ساله رودانی

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست رودان گفت: حمله یک قلاده خرس سیاه آسیایی موجب مجروح شدن یک بانو در روستای بشکاردان بخش رودخانه این شهرستان شد.

ناظر دهقانی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی هرمز اظهار کرد: یک قلاده خرس سیاه آسیایی به بانوی ۷۰ساله در مراتع روستای بشکاردان بخش رودخانه این شهرستان حمله و آن را مصدوم کرد.

 

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست رودان افزود: این بانو در حال چراندن دام خود در نزدیکی منزل مسکونی‌اش بود که با حمله خرس روبرو شد.

 

وی بیان کرد: براثر حمله این حیوان درنده، پشت سر و ساق دست بانوی رودانی آسیب‌دیده است.

 

دهقانی ادامه داد: اکنون این بانو باحال عمومی رضایت‌بخش، در بیمارستان علی ابن ابی‌طالب شهرستان رودان بستری است.

 

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست رودان خاطرنشان کرد: این گونه در کشور‌های ژاپن، چین، روسیه، تایوان، هند، نپال، ویتنام، افغانستان، پاکستان و ایران پراکندگی دارد و مناطق پراکنش خرس سیاه بلوچی در هرمزگان از شهرستان‌های شرقی شامل رودان، بشاگرد و میناب تا منطقه حفاظت شده باز در غرب استان و نیز ارتفاعات شهرستان حاجی‌آباد در شمال هرمزگان است.

 

این در حالی است که هفته گذشته نیز یک قلاده خرس سیاه به یکی از اهالی روستایی در شمیل بندرعباس حمله کرد که مصدوم برای مداوا به بیمارستان شهید محمدی انتقال داده شد.

 

خرس سیاه دارای چشم‌های کوچک، حس بینایی و شنوایی ضعیف، و حس بویایی بسیار قوی است.

 

این حیوان شبگرد است و معمولاً در اواخر غروب از لانه بیرون می‌آید، و باتوجه‌به فعال‌بودنش در شب و قدرت بینایی ضعیف، احتمال برخورد حیوان با انسان در زیستگاه‌های مشرف به سکونتگاه‌های انسانی بالا می‌رود.

 

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از