حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/03/23 | 2024/06/12

Logo

فرازی از وصیت‌نامه شهید دادی‌زاده؛

جهاد در راه خدا از همه واجب‌تر است

جهاد در راه خدا از همه واجب‌تر است

شهید دادی‌زاده در وصیت‌نامه خود بیان کرده است: جهاد در راه خدا از همه واجب‌تر است، مادر همه انسان‌ها می‌میرند ولی چه بهتر که در راه خدا کشته شویم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ یادگار محمد و نجیبه ۲۵ آذر ۱۳۳۸ در شهرستان بندرلنگه به دنیا آمد اما همان سال قبل از به دنیا آمدنش، پدرش از دنیا رفت و به یاد پدر نامش «محمد» انتخاب شد.

وی تا اول راهنمایی درس خواند و زمانی که جنگ تحمیلی شروع شد او به عنوان سرباز ژاندارمری راهی جبهه‌های جنگ شد و ۲۶ بهمن سال ۶۰ در تنگه چزابه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

مزار این شهید دفاع مقدس در گلزار شهیدان بندرلنگه قرار دارد.

شهید محمد دادی‌زاده در بخشی از وصیت‌نامه خود خطاب به مادرش آورده‌است: مادر جان دوست داشتم با شما بودم و همیشه در کنار شما زندگی کنم ولی وقت جهاد و دفاع از دین خداست.

 

وی افزوده‌است: این جهاد در راه خدا از همه واجب‌تر است، مادر همه انسان‌ها می‌میرند ولی چه بهتر که در راه خدا کشته شویم.

 

این سرباز شهید اضافه کرده‌است: مادر، همه انسان‌ها می‌میرند ولی‌چه بهتر که در راه خدا کـشته شوند، مادرجان من به وجود شما می‌بالم چنین فرزندی به اسلام هـدیه کرده‌اید.

شهید دادی‌زاده توصیه کرده‌است: مبادا ناراحت شوید بلکه باید افتخار کنید و بدانید من راه خود را آزادانه انتخاب کرده‌ام، از شما می‌خواهم برایم گریه نکنید و برشهید گریه کردن جایز نیست.

وی هم‌چنین خطاب به برادرش آورده است: از تو می‌خواهم که بدی‌های مرا ببخشی و از من راضی باشی و اگر شهید شدم غمگین و ناراحت نشوی از تو می‌خواهم همیشه به یاد روز قیامت باشی.

شهیدان محمد ملاح کنگی، سعدون سعدانی، خلیل نیکسیر، حیدر بارنیان، اسماعیل فرهادی، اسماعیل بحرپیما، عبدالله شکری، غلام آرمون و محمد دادیان از دیگر شهیدان شهرستان بندرلنگه هستند.

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از