حالت تاریک

امروز : جمعه, 1403/04/29 | 2024/07/19

Logo

با حضور مسئولان برگزار شد:

جشن هفته وحدت در مسجد جامع بندرعباس

جشن هفته وحدت در مسجد جامع بندرعباس

مراسم جشن هفته وحدت با حضور مسئولان و جمعی از علمای شیعه و سنی و مردم شهر بندرعباس، در مسجد جامع اهل سنت این شهر برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، شامگاه روز چهارشنبه همزمان با ۱۲ ربیع الاول و آغاز هفته وحدت با حضور مهدی دوستی استاندار هرمزگان، حجت‌الاسلام والمسلمين محمد عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه در استان، مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان، احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، شیخ یوسف جمالی امام جمعه اهل سنت بندرعباس و جمعی از علمای شیعه و سنی، مسئولان و مردم شهر بندرعباس همایش و جشن هفته وحدت در مسجد جامع اهل سنت این شهر برگزار شد. 

 

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در این همایش اظهار داشت: وحدت اسلامی برای پیروزی بر دشمنان دارای اهمیت است به نوعی یک استراتژی است و باید همیشه این مسئله تقویت شود. 

 

وی، با ذکر این نکته که شاید به وحدت نگاه تاکتیکی داشته باشند، عنوان کرد: اگر در برهه‌ای از تاریخ بودیم که مسلمانان دشمن واحد نداشتند، آیا آن موقع می‌توان گفت که به وحدت نیاز نداریم. 

 

نماینده ولی فقیه در استان هرمز‌گان، با بیان این نکته که به وحدت باید از دریچه وسیع‌تری نگاه کرد، تصریح کرد: وحدت در برخی از مواقع برای صف آرایی در برابر دشمنان شکل می‌گیرد اما در برخی از برهه‌ها وحدت به عنوان مولفه‌ای برای هم‌افزایی ظرفیت‌ها محسوب می‌شود. تصور کنید مسلمانان امروز هیچ دشمنی نداشته باشند؛ اما اگر مسلمانان در کنار یکدیگر قرار بگیرند و ظرفیت‌های همدیگر را تقویت کنند، جهان اسلام تقویت خواهد شد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، با بیان این نکته که مسلمانان در هر شرایطی به وحدت نیاز دارند، بیان کرد: وحدت یک راه‌کار و امر تاکتیکی نیست بلکه یک راهبرد در جهان اسلام محسوب می‌شود.

 

امام جمعه بندرعباس، با اشاره به اهمیت پایبندی بر اصول اعتقادی، خاطرنشان کرد: مسئله و هدف وحدت میان مسلمانان تغییر مذهب نسبت یا کسی انتظار ندارد شیعه، سنی شود یا سنی، شیعه شود بلکه هر کسی بر اصول مذهب خودش پایبند باشد اما همراه با ایجاد فضای گفتگوهای سازنده و آزاداندیشانه باشد.

 

شیخ یوسف جمالی امام جمعه اهل سنت بندرعباس نیز در این جشن با تأکید بر اهمیت وحدت اظهار داشت: هفته وحدت ابتکار امام راحل بود و باعث شد که این سیره سال‌های زیادی ادامه دارد که موجب شده جهان‌اسلام قدردان این مسئله باشد. 

 

وی افزود: دشمنان به دنبال از بین بردن وحدت امت اسلامی هستند اما شاهدیم این وحدت در حال تقویت شدن است. 

 

امام جمعه اهل سنت بندرعباس همچنین با اشاره به شخصیت برجسته پیامبر اکرم(ص) گفت: پیامبر(ص) شخصیتی بی نظیر و برجسته در تاریخ است که همواره محور وحدت بوده و باید ما نیز بایستی در جهت سیره نبوی و قرآن گام برداریم و بر روی اصول مشترک تاکید کنیم. 

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از