حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/01/26 | 2024/04/14

Logo

امام جمعه کیش:

جشن شعبانیه باید مردمی و گسترده‌ باشد

جشن شعبانیه باید مردمی و گسترده‌ باشد

امام جمعه کیش گفت: جشن شعبانیه باید مردمی فراگیر و گسترده‌باشد هر کس وارد جزیره شود بفهمد که ما منتظر کسی هستیم و آمادگی استقبال و یاری از او را داریم.

گزارش خبرنگار حوزه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ حجت الاسلام والمسلمین علیرضا بی‌نیاز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته جزیره کیش اظهار کرد: یکی از عوامل موثر در پیشرفت معنوی، زمان می‌باشد، ماه شعبان یکی از فرصتهای رشد معنوی و کسب تقواست در این ماه معظم کسب صفات پسندیده فوق العاد است. همانطور که فصل بهار، شکوفائی در شد و حیات طبیعیت می‌باشد ماه‌های رجب و شعبان و رمضان رشد معنویت و عبودیت الهی است ماه شعبان ماه رحمت و برکت است. 


وی ادامه داد: هر کس و هر چیزی اول و آخر سالی دارد، سال طبیعت شروعش بهار و آخرش زمستان است و ماه مبارک رمضان شروع سال معنوی است؛ اگر رمضان آغاز سال معنوی است، پس شعبان می‌شود آخر سال معنوی در آخر سال هر کس دنبال تسویه حساب‌ها و بستن دفاتر مالی وکاری هستند، فلذا قبل از ورود ما به ماه مبارک رمضان باید در این ماه شعبان حسابها را تصفیه کرد.


بی نیاز گفت: در صلوات شعبانیه می خوانیم و هذا شهر نبیک سید رسلک شعبان الذی حفقْتَه منک بالرحمه والرضوان هیچ جایی این ماه خاکی از رحمت الهی نیست ماه شعبان را خداوند بار رحمت و خشنودیش پوشانده‌است، امیدوارم همه توفیق داشته‌باشیم که حساب آخر سال معنوی خود را تصفیه و بدهکاری‌هایمان را پرداخت کرد و به آمادگی وارد سال معنوی شویم.

وی با اشاره به اینکه کرد نیمه ماه شعبان ولادت امام زمان (عج) است بیان کرد :نیمه ماه شعبان ولادت امام زمان عجل الله و شادی منتظران ظهور می‌باشد، یاران امام زمان سه دسته‌اند: یک یاران خاص که ۳۱۳ نفر هستند که مدیران ارشد و شورای مرکزی کابینه دولت امام زمان و پرچمدار ستاد فرماندهی امام زمان هستند، و دوم یاران که حدود ۱۰ هزار نفر هستند و با حضور آنها قیام شروع خواهد شد و سوم منتظران عادی امام زمان که همیشه برای فرج ایشان دعا می‌کنند.

بی‌نیاز در خطبه دوم با اشاره به مناسبت‌های پیش رو اظهار کرد: در آستانه نیمه شعبان ولادت امام زمان (ع) را تبریک عرض می‌کنم ایام بسیار با برکتی است، باید به عنوان منتظران ظهور و یاران حضرت مهدی عجل اللّٰه اعلام آمادگی می‌نماییم و اعلام آمادگی به این است، که این ایام باید متفاوت باشد، کسی که آماده هست و منتظر مهمان عزیزی است. همه جا را مرتب می‌کند و باید بهترین تزئینی را در این ایام شاهد باشیم، جشن شعبانیه باید مردمی فراگیر و گسترده‌باشد هر کس وارد جزیره شود بفهمد که ما منتظر کسی هستیم و آمادگی استقبال و یاری از او را داریم. 


امام جمعه کیش بیان کرد: پنج اسفند آغاز عملیات و الغیر ۹ در سال ۱۹۹۳ می باشد.  تمامیت ارضی و مرزهای ما آماج تهدیدات شد ولی انقلاب اسلامی و جوانان مومن و انقلابی از آن حفاظت کردند و معجزه دار با ر شادت و اخلاص و ایثار و تلاش دشمنی را شکست داده و پیروزی را برای ملت شریف ایران به ارمغان آوردند.


وی تصریح کرد: الحاق دو ناوشکن جدید شهید شیرازی شهید حسن باقری، که هر کدام قابلیت حمل یک موشک انداز و یک بالگرد را دارد و رادار گریز بود و سیلوهای عمود پرتاب موشکهای پدافندی را تا ۷۰۰ کیلومتر دارد، دستاورد بزرگ جدید است که موجب تشکیل اولین ناوتیپ سنگین سپاه پاسداران شده و توان رزمی سپاه را بالا برده و یا هم افزایی نیروی دریایی سپاه دارتش در جنوب کشور برتری دریایی ایران در آبهای دور دست افزایش یافته‌است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از