حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/02/31 | 2024/05/20

Logo

با دستور قضایی؛

تیم‌‌های نظارت در پمپ بنزین‌های هرمزگان مستقر شدند

تیم‌‌های نظارت در پمپ بنزین‌های هرمزگان مستقر شدند

رئیس کل دادگستری هرمزگان از استقرار تیم‌های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در جایگاه‌ها و پمپ بنزین‌های این استان با هدف جلوگیری از معطلی مردم خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز به نقل از روابط عمومی دادگستری هرمزگان، اجرای طرح استقرار تیم‌های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در جایگاه‌ها و پمپ بنزین‌های استان هرمزگان با حضور مهدی دوستی استاندار هرمزگان، مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری استان، فرمانده انتظامی استان، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، مدیران دستگاه‌های امنیتی، مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، نمایندگان انجمن‌های حمل و نقل و جایگاه داران در بندرعباس آغاز شد.


مجتبی قهرمانی، رئیس کل دادگستری هرمزگان در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه قاچاق سوخت از جهات مختلف از جمله خسارت به بیت المال، آسیب‌های اجتماعی و احساس ناامنی ناشی از آن تبعات مخربی را به همراه دارد، گفت: از امروز تیم‌های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در جایگاه‌های استان هرمزگان مستقر شده‌اند و بر رعایت نوبت و قوانین و مقررات در فرآیند سوختگیری نظارت می‌کنند.

وی در تشریح فرآیند فعالیت تیم‌های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در جایگاه‌های استان هرمزگان بیان داشت: پس از ثبت اطلاعات اشخاص و خودروهای دریافت کننده سوخت در سیستم، ضمن ارزیابی تعلق کارت سوخت به خودروی مذکور، مدارک فعالیت خودرو و تعداد دفعات سوختگیری های قبلی نیز با استفاده از کارت مورد نظر بررسی می‌شود.

قهرمانی تصریح کرد: اعضای این تیم در وهله اول، تعلق کارت سوخت به راننده‌ها را بررسی می‌کنند.

وی افزود: این تیم‌‌ها همچنین بررسی می‌کنند که فرد دریافت کننده سوخت حتماً گواهینامه راهنمایی و رانندگی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: اعضای تیم‌های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در جایگاه‌های استان وظیفه دارند مدارک تردد و بارنامه کامیون‌ها و وسائط نقلیه ترانزیتی را نیز بررسی کنند تا دفعات و فرآیند سوخت‌گیری آنها مورد رصد و نظارت دقیق قرار گیرد.

 قهرمانی اظهار داشت: در حال حاضر، ۱۶ جایگاه سوخت در سطح شهر بندرعباس فعالیت می کنند که تیم‌های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در تمام این جایگاه‌ها مستقر شده اند.

وی یادآور شد: اعضای تیم‌های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در جایگاه‌ها شامل نمایندگانی از دستگاه قضایی، پلیس، کارشناسان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، اعضای تیم‌های مهندسی جایگاه ها و کارشناسان فناوری اطلاعات است.

 قهرمانی هدف از اجرای طرح استقرار تیم‌های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در جایگاه ها و پمپ بنزین های استان هرمزگان را تسریع در روند خدمت رسانی به مردم و جلوگیری از ازدحام و تشکیل صف های طولانی انتظار در این جایگاه ها عنوان کرد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین با بیان اینکه روند اجرای این طرح به مروز زمان با استفاده از سامانه‌های هوشمند انجام خواهد شد، ابراز امیدواری کرد، در نتیجه اجرای این طرح ضمن مقابله جدی با قاچاق سوخت و تاراج سرمایه‌های ملی از مبادی رسمی و غیررسمی و کاهش تصادفات جاده‌ای ناشی از تردد خودروهای سوخت بر و وسایل نقلیه فاقد پلاک، صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی صورت گیرد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از