حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/02/31 | 2024/05/20

Logo

معاون دادستان بندرعباس خبر داد:

توقیف کامیون متخلفی که روزی ۱۷بار سوختگیری می‌کرد

توقیف کامیون متخلفی که روزی ۱۷بار سوختگیری می‌کرد

معاون دادستان بندرعباس از توقیف کامیون متخلفی که روزی ۱۷ بار سوختگیری می‌کرد، خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، علیرضا طاهری معاون دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس و سرپرست تیم های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در جایگاه های استان هرمزگان. در خصوص این خبر اظهار کرد: متأسفانه طی ماه‌های اخیر، ارتکاب برخی تخلفات و همکاری تعدادی از متصدیان پمپ بنزین‌ها و جایگاه‌‌داران با قاچاقچیان سوخت موجب شده بود که مردم و مصرف‌کنندگان عادی برای سوخت گیری خودروهای خود، ساعت‌ها در صفوف طولانی و چند کیلومتری معطل شوند. 

 

وی ادامه داد: با توجه به لزوم چاره‌اندیشی برای حل این مشکل، در نتیجه پیگیری‌های رئیس کل دادگستری هرمزگان با همکاری بسیار خوب استاندار، فرماندهی انتظامی استان، شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، انجمن صنفی کارفرمایی جایگاه داران سوخت، انجمن صنفی کارفرمایان حمل و نقل و سایر نهادهای مرتبط، طی روزهای اخیر اجرای طرح استقرار تیم‌های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در جایگاه‌ها و پمپ بنزین‌های استان آغاز شد و بر این اساس سوخت گیری در تمام جایگاه‌ها تنها پس از تأیید تیم کنترل و نظارت امکان‌پذیر است.

 

وی تصریح کرد: با اجرای این طرح مهم که با پیشنهاد و پیگیری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان انجام شد، عملاً سوختگیری تنها پس از احراز هویت و احراز صلاحیت متقاضی از جمله داشتن گواهینامه، تأیید فعالیت واقعی خودرو و تأييد تعلق کارت سوخت به خودرو انجام می‌شود. 

 

طاهری بیان داشت: با اجرای این طرح، تراکنش‌های قبلی کارت سوخت توسط کارشناس مربوطه بررسی می‌شود و موارد مشکوک و تخلفات، موجب توقیف کارت سوخت و وسیله نقلیه در سامانه و اعلام جرم علیه فرد متخلف خواهد شد. 

 

وی خاطرنشان کرد: در این طرح، سوابق سوختگیری و هویت متقاضی و مشخصات وسیله نقلیه هم در سامانه ثبت می شود. 

 

معاون دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس یادآور شد: در نتیجه اجرای این طرح، پرداخت هرنوع وجه اضافی تحت عنوان انعام و مواردی از این دست در ازای دریافت سوخت ممنوع است و در مقابل از هرگونه تبعیض در سوختگیری و نوبت دهی نیز جلوگیری می شود. 

 

وی تصریح کرد: با توجه به گزارشات واصله مبنی بر رضایتمندی مردم و مشاهده تصاویر دوربین های نظارتی، این اقدام مثبت باعث شده تا دیگر شاهد صفوف چندین کیلومتری برای دریافت گازوئیل و بنزین نباشیم و هم اکنون مردم و مصرف‌کنندگان واقعی می‌توانند به راحتی سوخت مورد نیاز خودروهای خود را از نزدیکترین جایگاه تأمین کنند.

 

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین با اشاره به اینکه پایش تصویری جایگاه‌های سوخت با جدیت ادامه دارد، گفت: در نتیجه اجرای این طرح و پس از بررسی سوابق سوختگیری و پایش تصاویر دوربین‌های نظارتی، یک کامیون متخلف که در یک روز ۱۷ بار سوختگیری کرده بود در یکی از جایگاه‌های شهر بندرعباس، شناسایی و توقیف شد. 

 

علیرضا طاهری در خاتمه تأکید کرد: با اجرای طرح استقرار تیم‌های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در جایگاه ها و پمپ بنزین‌های استان هرمزگان، صاحب خودرو تنها با کارت سوخت خود می‌تواند سوختگیری کند و در نتیجه، دست قاچاقچیان سوخت از این سرمایه ملی قطع خواهد شد.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از