حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/03/23 | 2024/06/12

Logo

معاون استاندار هرمزگان:

تعاونی‌های مرزنشینان استان فعال می‌شوند

تعاونی‌های مرزنشینان استان فعال می‌شوند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان از بررسی مشکلات تعاونی‌های مرزنشینان در استان خبر داد و گفت: تعاونی‌های مرزنشینان استان فعال می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، عادل شهرزاد در جمع خبرنگاران، به سیاست‌های دولت در جهت ارتقای سطح معيشت مرزنشینان، اشاره و اظهار کرد: با توجه به اینکه تعاونی‌های مرزنشینان از دهه ۸۰ تشکیل شده است اما با توجه به مسائل و مشکلات حوزه مدیریتی، با موانعی در طی مسیر روبرو شدند و رو به تعطیلی گذاشتند.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان با بیان اینکه بر اساس آسیب‌شناسی‌های انجام‌شده، دو مشکل عمده در مسیر تعاونی‌های مرزنشینان شناسایی شد، افزود: این دو مشکل، شامل دیون معوقه مالیاتی و بحث بسته شدن حساب‌های بانکی تعاونی‌ها بود از این رو بررسی‌ها و پیگیری‌ها برای رفع این آسیب‌ها را در دستورکار قرار دادیم.

 

شهرزاد با بیان اینکه در دو سال گذشته مطالعه جامعی برروی تعاونی‌های مرزنشینان انجام شده است، گفت: مسائل و مشکلات تعاونی‌ها تک به تک و مورد به مورد احصا شده و طی هماهنگی‌هایی که با شورای هماهنگی بانک‌های استان و اداره کل امور مالیاتی انجام شده است در تلاش هستیم تا تعاونی‌های مرزنشینان را دوباره احیا کنیم.

 

معاون استاندار هرمزگان خاطرنشان‌کرد: بنا داریم تا پایان سال ۱۴۰۲، حدود هفت تعاونی قابل احیاء را که از لحاظ مدیریتی قابلیت پاسخگویی به اعضا را دارند مجدداً راه‌اندازی کنیم و طی سال آینده و سنوات پیش‌رو نیز قطعا برای احیای باقی تعاونی‌های مرزنشینان اقدام خواهد شد.

 انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از