حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1402/09/13 | 2023/12/04

Logo

در حمایت از مردم غزه صادر شد؛

بیانیه تشکل‌های صنفی رسانه‌ای و خانه مطبوعات هرمزگان

بیانیه تشکل‌های صنفی رسانه‌ای و خانه مطبوعات هرمزگان

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران، خانه مطبوعات و رسانه‌ها و انجمن کارفرمایی مطبوعات هرمزگان، جنایات وحشیانه حمله به بیمارستان المعمدانی غزه را شدیداً محکوم کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، در متن این بیانیه آمده است:

جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه، کشتن انسان‌های بی‌دفاع، بمباران و تخریب سازمان‌یافته بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، مناطق مسکونی و تاسیسات زیربنائی و حمله به خبرنگاران به بهانه واکنش به حمله گروه‌های مقاومت، هرگز با موازین انسانی وقواعد بین‌المللی سازگار نبوده و نیست.

 

تاریخ سراغ ندارد که حکومت یا رژیمی بدون توجه به معیارهای اخلاقی، و مقررات جهانی زنان، کودکان، سالخوردگان را هدف قرار دهد، یا بمب بر سر انسان‌های بی‌پناهی بریزد که به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی پناه آورده‌اند، ننگ چنین رفتارهای شنیع با توسل به دروغ و تبلیغات پاک نخواهد شد.

مایه بسی شگفتی است که نهادها و مجامع بین‌المللی و حقوق بشری و مدعیان دموکراسی در جهان در مقابل ددمنشی، خشونت و جنایت هولناک علیه بشریت سکوت پیشه کرده و تاکنون از اعلام مواضع روشن و صریح خودداری ورزیده‌اند.

شک نباید کرد که کشتن انسان‌های بی‌دفاع، بی‌سلاح و شهروندان عادی نشانه بارز درنده خویی و ددمنشی است.

 

هدف قرار دادن خبرنگاران، فعالان رسانه و حمله به دفاتر خبری مصداق نقض قوانین بین‌المللی است. براساس کنوانسیون‌ ژنو مورخ ۱۲ آگوست ۱۹۴۹ و پروتکل الحاقی آن: «خبرنگاران و اصحاب رسانه حق دارند در زمان جنگ و مأموریت‌های حرفه‌ای خطرناک از رفتاری همانند یک غیرنظامی برخوردار باشند و در حین اینکه به انجام وظیفه خود در قالب آگاهی رساندن و شفاف‌سازی مربوط به جنگ و محل مخاصمات مسلحانه می‌پردازند، باید از امنیت شغلی و تأمین جانی برخوردار باشند».

تشکل‌های صنفی رسانه‌ای استان هرمزگان اقدامات جنایتکارانه رژیم کودک‌کش صهیونیستی در قبال مردم مظلوم غزه، کشتارهای بی‌رحمانه، برخوردهای غیرانسانی با اسرا، بمباران‌های ویران‌کننده به بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، مناطق مسکونی، محاصره ظالمانه مردم، قطع آب و برق منطقه و محدودیت در انتقال غذا و دارو به غزه را محکوم کرده و از همه کشورها و مجامع بین‌المللی می‌خواهد با استفاده حداکثری از ابزارهای قانونی به کشتار مردم مظلوم پایان دهند.

خانه مطبوعات و رسانه‌ها استان هرمزگان

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان هرمزگان

انجمن کارفرمایی مطبوعات و رسانه‌های استان هرمزگان

 

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از