حالت تاریک
  • شنبه, 1402/07/01 شمسی | 2023/09/23 میلادی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان:

بندر سیریک در سفر رئیس‌جمهور آماده افتتاح می‌شود

بندر سیریک در سفر رئیس‌جمهور آماده افتتاح می‌شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: بندر چندمنظوره سیریک که می‌تواند در معیشت مردم شرق استان بسیار تأثیرگذار باشد، برای سفر دور دوم رئیس‌جمهوری به هرمزگان آماده افتتاح خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حسین عباس نژاد، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از افتتاح و بهره‌برداری از بندر چندمنظوره خمیر در سفر سال گذشته وزیر راه و شهرسازی، به‌عنوان مهم‌ترین طرح دریایی و بندری این اداره کل در دولت سیزدهم نام برد که به‌صورت مستقیم نفع و منفعت آن به ساحل‌نشینان استان می‌رسد.
 

وی ادامه داد: این طرح در راستای بهبود وضعیت حمل‌ونقل و همچنین صادرات و واردات مواد معدنی موجود در معادن غرب استان هرمزگان در کمتر از ۲ ماه آماده‌سازی و افتتاح شد که با عملکرد یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن اقتصاد کشور را در وضعیت بهتری قرار خواهد داد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در خصوص توسعه بندر شهید رجایی نیز گفت: بعد از سال‌ها زیرساخت‌های مرحله سوم بندر شهید رجایی به بهره‌برداری رسیده و با در اختیار قرارداشتن سه منطقه اسکله و ۵۱ هکتار زمینی که در راستای رفع مشکلات این بندر گام برداشته‌ایم در آینده‌ای نزدیک با سرمایه‌گذاری که در بخش تجهیزات صورت خواهد گرفت، یک پایانه کانتینری مجهز ایجاد خواهد شد.

عباس نژاد اضافه کرد: باتوجه‌به شرایط کشور در بحث عملکرد با ۸۰ میلیون تن ظرفیت در بندرشید رجایی پیش رفته و توانسته‌ایم نیازهای کشور را برطرف کنیم و امیدواریم باهمت دولتمردان در آینده‌ای نزدیک و با افزایش ظرفیت ترانزیت به اهداف پیش‌بینی شده در بزرگ‌ترین بندر تجاری کشور دست پیدا کنیم.

وی همچنین به افتتاح ساختمان مرجع دریایی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: این طرح نیز در راستای تقویت ایمنی بنادر و حفظ محیط‌زیست و امنیت دریانوردی، مرتفع‌ترین برج کنترل بنادر کشور را افتتاح و نظارت خود را بر آبراه‌های تحت حاکمیت و بنادر توسعه دهیم.

آغاز عملیات توسعه‌ای طرح‌های سه‌جانبه گردشگری - دریایی در سفر رئیس‌جمهور

 مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در بخش دیگری به برنامه‌ها و طرح‌های در دست اقدام از جمله امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه توسعه گردشگری دریایی (بنادر نخل ناخدا، شهید حقانی و هرمز) با مشارکت وزارت راه و شهرسازی، وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و استانداری هرمزگان به نمایندگی وزارت کشور در راستای اشاره کرد.

عباس نژاد گفت: در سفر رئیس‌جمهوری به استان، عملیات سرمایه‌گذاری و توسعه این سه طرح مشارکتی آغاز خواهد شد که با بهره‌برداری از این سه پروژه در سال‌های آینده شرق شهر بندرعباس از لحاظ زیباشناسی و رونق گردشگری و اقتصادی با تحول قابل‌توجهی روبرو خواهد شد.

 وی ادامه داد: هماهنگی‌های برای طرح توسعه زیرساخت‌های بندر شهید حقانی به‌عنوان مصوبه هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی با استانداری در حال انجام است.

بندر سیریک در سفر رئیس‌جمهور آماده افتتاح می‌شود

 مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از دیگر برنامه‌های اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در سفر رئیس‌جمهور به طرح بندر سیریک اشاره کرد و گفت: بندر چندمنظوره سیریک که می‌تواند در معیشت مردم شرق استان بسیار تأثیرگذار باشد، برای سفر دور دوم رئیس‌جمهوری به هرمزگان آماده افتتاح خواهد بود.

عباس نژاد، بهره‌برداری از طرح توسعه بندر بوموسی برای تأمین رفاه و معیشت مردم این جزیره و اتصال بهتر با سرزمین اصلی و همچنین آغاز عملیات "مجتمع بندری مکران" که بزرگ‌ترین مرکز اقتصادی کشور بعد از بندر شهید رجایی محسوب می‌شود از دیگر اقدامات و طرح‌های در دست اقدام در سفر رییس جمهوری به هرمزگان است.

 انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از