حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1402/12/07 | 2024/02/26

Logo

گام بزرگ دولت سیزدهم؛

برخورداری کشور از اینترنت پرسرعت

برخورداری کشور از اینترنت پرسرعت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا پایان سال ۱۴۰۲ تعداد برخورداران کشور از اینترنت پرسرعت به هشت میلیون نفر افزایش می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری هرمز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عیسی زارع‌پور صبح امروز، جمعه، یک‌دی ماه ۱۴۰۲ در آیین افتتاح پروژه بزرگ فیبر نوری استان گلستان که با حضور «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور به شکل متمرکز در پارک علم و فناوری گرگان برگزار شد، اظهار کرد: دولت سیزدهم گام‌های بسیار بزرگی را در راستای برخورداری کشور از اینترنت پر سرعت برداشته است.

وی با بیان اینکه با اقدامات صورت گرفته هم اکنون آمار پوشش کشور جهت استفاده مردم از فیبر نوری و اینترنت پرسرعت از ۵ میلیون مشترک عبور کرده است، ادامه داد: امروز عملیات حفاری و جاگذاری فیبر نوری در سراسر گلستان به اتمام رسیده و گلستان به عنوان نخستین استان کشور تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته که هموطنان پس از پرداخت حق اتصال می‌توانند از مزیت‌های این تکنولوژی استفاده کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر اینکه فیبر نوری به دلیل برخی مسائل تنها به ۷ روستای استان گلستان منتقل نشده است که آنها هم در اسرع وقت از این امتیاز بهره‌مند خواهند شد، افزود: این پروژه عظیم با کمک استاندار، شهرداران و دیگر مسئولان محلی انجام و اولین گام بهره‌مندی از فیبر نوری در کشور محکم برداشته شده است و بستر ارتباط فیبر نوری در تمام استان مهیا شده است.

وی با اشاره به اینکه برقراری پوشش اینترنت در سطح کشور از ۵ میلیون مشترک فراتر رفته است، خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه به اراده و همت نیاز دارد تا طبق برنامه همه کشور از آن برخوردار شوند.

زارع‌پور ماحصل این کار را وصل شدن همه ساختمان‌های شهری و روستایی کشور به فیبر نوری پرسرعت دانست و اضافه کرد: آنچه مدنظر است استفاده هموطنان از اینترنت پرسرعت امن و در دسترس بودن فیبر نوری و اینترنت برای همه مردم کشور و رسیدن به افق ۲۰ میلیون مشترک تا پایان دولت مردمی سیزدهم است.

برای این پروژه در استان گلستان طی ۶ ماه رقمی بالغ بر هزار میلیارد تومان هزینه شده که با افتتاح آن توسط رئیس جمهور تعداد خانوارهای تحت پوشش فناوری اینترنت پر سرعت به بیش از پنج میلیون خانوار در سراسر کشور افزایش خواهد یافت و تا پایان سال جاری نیز سه میلیون خانوار دیگر از مزایای این فناوری بهره‌مند خواهند شد.

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از