حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/05/02 | 2024/07/23

Logo

فرازی از وصیت‌نامه شهید حسن‌پور؛

برای خودبینی‌ در حسینیه‌ها سینه نزنید

برای خودبینی‌ در حسینیه‌ها سینه نزنید

شهید غلام حسن‌پور در وصیت‌نامه‌اش آورده است: ماه رمضان‌ یا ماه محرمی‌ که‌ می‌روید حسینیه و سینه‌زنی می‌کنید سینه‌زن‌هایتان به خاطر خدا باشد نه به خاطرخودبینی.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، شهید غلام حسن‌پور ۲۳ مهرماه ۱۳۴۸ در روستای کنارو از توابع بندرعباس به دنیا آمد و زمانی که فقط چهارسالش بود پدرش را سال ۱۳۵۲ از دست داد.

یادگار حسین و کنیز تا پایان دوره ابتدایی درس خواند و همراه خانواده کشاورزی می‌کرد و رزق و روزی سفره خانواده را از دل زمین‌ کشاورزی بیرون می‌آورد.

در روزهای مهرماه سال ۱۳۵۹ که دشمن در خاک خرمشهر درحال شخم‌زدن زمین کشاورزی و خانه‌های مردمان این دیار بود وی ۱۱ ساله بود.

او خوب می‌دانست مردان و زنانی کشاورزی که سال‌ها با سختی و مشقت از سرزمین کشاورزی نان به سفره خانه می‌برند و با وجود دشمن دیگر نمی‌تواند کشاورزی کنند و چه بسا کشاورزانی که با توپ و خمپاره‌های دشمن بعثی شهید شدند این‌ها برای این نوجوان کنارویی بندرعباس نیز سخت بود.

این نوجوان چندسال درحالی که رزمندگان همسن و سال او درحال جنگیدن با دشمن بودند در بسیج ثبت‌نام کرد وعازم جبهه‌ها شد.

وی درحالی که فقط ۱۷ سال داشت و مثل دیگر دانش‌آموزان و دانشجویان در جبهه‌ها می‌جنگید چهارم دی ۶۵ در جزیره ام‌الرصاص عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

مزار این شهید در زادگاهش روستای کنارو قرار دارد.

شهید غلام حسن‌پور ششم تیرماه سال ۱۳۶۵ در ابتدای وصیت‌نامه‌اش ضمن سلام به صاحب‌الزمان(عج) و امام راحل و شهیدان انقلاب اسلامی آورده است: اول از خدا طلب بخشایش‌ می‌کنم که گناهانم را ببخشد و مرا در صف نیکان و پرهیزگاران ‌‌قرا دهد و از خدا می‌خواهم که اگر لیاقت شهادت دارم در همین عملیـات مرا به سـوی خود بازگرداند.

وی در ادامه، به مردمان روستای کنارو سفارش کرده است: مردم روستا بیدار باشید و یک لحظه به خود آیید که دنیا برای ما و امثال‌ ما ارزشی ندارد و باید کارهای نیک کرد و باید ما برای آخرتمان‌ کارهای خوبی را انجام بدهیم، باید بیایید جبهه‌ و خودتان‌ را از بند شیطان نفس آزاد کنید.

این شهید دفاع مقدس در بخش دیگری وصیت‌نامه افزوده است: ای شمایی‌که که روی خیابان‌ها و جلوی نانوایی‌ها نشسته‌اید و هنوز که دیر نشده‌ خودتان را بسازید، مسجد بروید، نماز بخوانید و در دعاها شرکت ‌کنید.

شهید حسن‌پور بیان داشته است: ماه رمضان‌ یا ماه محرمی‌ که‌ می‌روید حسینیه، سینه‌زنی می‌کنید سینه‌زنی‌تان به خاطر خدا باشد نه به خاطرخودبینی.

وی افزوده است: مادر عزیز و بزرگوارم، مرا عفو کنید، زیرا زحمات بسیاری کشیده‌اید در حق من و بی‌خوابی‌های زیادی بر سر من کشیـده‌اید، خواهرانم نمازهایتان را در سر وقت بخوانید و یک ماه روزه قضا دارم از شما می‌خواهم که آن را بجا آورید.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از