حالت تاریک

امروز : پنج‌شنبه, 1403/02/06 | 2024/04/25

Logo

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان:

ایران، توطئه تجزیه کشورهای همسایه را خنثی کرد

ایران، توطئه تجزیه کشورهای همسایه را خنثی کرد

امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به توطئه تجزیه ایران از سوی دشمنان گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران قوی‌تر شده و اگر در مقابل حوادث کشورهای همسایه بی‌تفاوت بود، آن کشورها تاکنون تجزیه شده بودند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عبادی‌زاده در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بندرعباس اظهار کرد: امروز دشمنان نظام در صدد بلوک‌سازی علیه کشور و انقلابمان هستند، چرا که سیلی محکمی از کشورمان خورده‌اند، آنها تا ضربه خود را به این کشور نزنند آرام نخواهند گرفت؛ از بیرون مرزها به دنبال بحران‌آفرینی هستند، اما نمی‌دانند که امروز ایران قوی‌تر شده است.

وی ادامه داد: دشمن هرجا تحرکی انجام داده از شمال غرب گرفته تا خود منطقه کردستان، ایران ضربه اساسی زده و این همان نشانه‌های ایران قوی است؛ بنابراین تا زمانی که ملت دل در گرو اسلام و ایران داشته باشند، دشمن نمی‌تواند کاری از پیش ببرد و آثار آن نیز مشهود است.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان یادآور شد: توطئه تجزیه ایران در دستور کار دشمنان اسلام و انقلاب است؛ بنابراین کسانی که دل در گرو ایران قوی دارند بدانند که امروز دشمن دست از نقشه تجزیه ایران را نمی‌کشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی‌زاده با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم سیستان و بلوچستان، نقشه‌های گروه بحران را افشا کردند، گفت: آمریکایی و دشمنان در اکثر کشورهای مسلمان و غیرمسلمان گروه بحران را تشکیل داده‌اند و برای جمهوری اسلامی به‌صورت ویژه این کار را کردند.

امام‌جمعه بندرعباس ادامه داد: هرچند در کشور مشکلاتی داریم که باید در جای خودش نقد منصفانه کرد؛ اما کسانی که امروز در زمین دشمنان ایران بازی می‌کنند، جزو گروه‌های بحران‌آفرین آمریکایی هستند و مأموریت آن‌ها دست گذاشتن بر روی نقاط تحریک‌آمیز کشور است.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان با اشاره به این جمله که لازمه نظام سلطه بحران‌آفرینی است؛ یادآور شد: آمریکایی‌ها برای برهم‌زدن نظم اجتماعی جوامع مسلمان و غیرمسلمان دست به بحران می‌زنند.

مدعیان حقوق زن مانع تحصل دختران محجبه می‌شوند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی‌زاده در بخش دیگری به رفتارهای دوگانه غرب در مساله زن‌ستیزی اشاره و بیان کرد: امروز بالاترین خشونت علیه زنان را همان کسانی دارند که ادعای شعار زن، زندگی، آزادی را دارند.

وی گفت: به‌عنوان‌ مثال در همین فرانسه که خود را مهد تمدن و آزادی دارند و مدعی حقوق زن هستند، قانون وضع کرده و مانع تحصیل دانش‌آموزان محجبه در مدارس و زنان محجبه در اماکن عمومی می‌شوند یا طبق ادعای مراکز پژوهشی خودشان، ۱۱۸ زن فرانسوی تنها در سال ۲۰۲۲ توسط همسرانشان کشته شدند.

امام‌جمعه بندرعباس اضافه کرد: امروز غرب دچار تناقض است و این تناقض از هر طرف مشهود است که پیشتازان مبارزه و مقابله با زنان، اینها خود مدعی حقوق زن شده‌اند که ما در آستانه این حوادثی که در کشورهای مختلف و در کشور ما در سال گذشته افتاد، باید بدانیم که چه کسانی پشت قضایایی این فتنه‌های شوم هستند ادعای حقوق زن را دارند.

تدبیری برای ارائه سیلندر گاز مایع به مردم اندیشیده شود

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی‌زاده همچنین به مشکل اخیر ترافیک در پمپ‌بنزین‌های سطح شهر بندرعباس و استان اشاره کرد و گفت: در این راستا باتوجه‌به وضعیت شلوغی پمپ‌بنزین‌ها اقدامات خوبی از سوی مسئولان متولی انجام شد؛ اما ازآنجایی‌که مقدار سهمیه سوخت برای مردم جوابگو نبوده؛ بنابراین جایگاه‌های برای سوخت آزاد انتخاب شد.

وی همچنین در خصوص طرح سیلندر گاز مایع در استان گفت: اجرای این طرح مناسب بوده؛ اما وقتی مردم از کپسول گاز استفاده می‌کنند باید تدبیری ویژه‌ای برای این امر اندیشیده شود تا مردم به‌تدریج این طرح را به سرانجام برسانند.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان دولت شبکه گازرسانی به منازل مسکونی حتی در روستاهای دوردست را اجرا کرده اما مردم به‌ویژه اقشار کم‌درآمد باتوجه‌به هزینه‌بربودن گازکشی به منازل خود باید حمایت شوند.

احتکار نظام اجتماعی را دچار اختلال می‌کند

وی در خطبه نخست به موضوع احتکار اشاره کرد و گفت: احتکار کالا در اسلام حرام است، چرا که نظام اجتماعی را به هم می‌ریزد و مردم در مشقت قرار می‌گیرند.

امام‌جمعه بندرعباس افزود: هر کالای اساسی کمیاب که در جامعه اسلامی ضروری و موردنیاز مردم باشد، حق نگهداری و احتکار آن را نداریم؛ بلکه این کالا باید در بازار عرضه شود.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از