حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خبر داد:

ایجاد مصالحه در بیستمین پرونده قصاص استان هرمزگان

ایجاد مصالحه در بیستمین پرونده قصاص استان هرمزگان

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از ایجاد مصالحه در بیستمین پرونده قصاص این استان همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ مجتبی قهرمانی اظهار کرد: همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) یک زندانی محکوم به قصاص با اعلام رضایت اولیای دم از مجازات رهایی یافت.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه افزود: اعلام رضایت امروز، بیستمین مصالحه در پرونده های قصاص استان هرمزگان از ابتدای امسال و سومین گذشت در قالب پویش مردمی به حرمت حضرت زهرا (س) می‌بخشم است. 

قهرمانی تصریح کرد: باتوجه به اینکه اولیای دم این پرونده قصاص، ساکن میناب بودند، سرپرست و قاضی اجرای احکام دادسرای بندرعباس به همراه مسئول هیئت صلح شورای حل اختلاف زندان با سفر به این شهرستان ضمن حضور در منزل اعضای خانواده مقتول در روستای کلیبی، تلاش خود را برای ایجاد صلح و سازش شروع کردند و در نتیجه این پیگیری ها، خوشبختانه در سایه توجهات حضرت فاطمه زهرا(س) پرونده مذکور منجر به اعلام رضایت و مصالحه شد.

وی همچنین با تاکید بر حق شرعی و قانونی اولیای دم در قصاص قاتل، خاطرنشان کرد: اعضای این خانواده مینابی با بزرگواری و گذشت و ایثار مثال‌زدنی در پرتو محبت به حضرت زهرای اطهر (س) و خاندان عصمت و طهارت(ع) با اعلام رضایت در این پرونده، به این زندانی محکوم به قصاص، زندگی دوباره بخشیدند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین گذشت اولیای دم در این پرونده قصاص را اقدامی بسیار ارزشمند و فداکارانه عنوان کرد و از تلاش‌ها و پیگیری‌های رئیس توسعه حل اختلاف استان هرمزگان، مدیرکل زندان‌های استان، سرپرست و قاضی اجرای احکام دادسرای بندرعباس و مسئول هیئت صلح شورای حل اختلاف زندان قدردانی کرد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از