حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/03/06 | 2024/05/26

Logo

انتقاد امام‌جمعه بندرعباس از حضور پررنگ معتادین متجاهر

انتقاد امام‌جمعه بندرعباس از حضور پررنگ معتادین متجاهر

امام جمعه بندرعباس گفت: به واسطه هوای شهر بندرعباس در فصل زمستان شاهد حضور پررنگ معتادین متجاهر در این شهر خواهیم بود و نیاز است این افراد به منظور جلوگیری از سرقت ساماندهی شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده ظهر امروز در دیدار فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس و رؤسای کلانتری‌های زیرمجموعه، بندرعباس را چشم استان هرمزگان دانست و اظهار کرد: به هر میزان که در شهر بندرعباس بتوانیم در شاخص‌ها وحوزه‌های مختلف موفق باشیم، به همان میزان سایر شهرستان‌های هرمزگان نیز تحت تاثیر قرار خواهند گرفت به همین جهت بندرعباس از اهمیت ویژه‌ای برای نظام برخوردار است.

 

امام جمعه بندرعباس، تامین امنیت داخلی را زمینه‌ساز تأمین امنیت خارجی دانست و افزود: پاک‌سازی نقاط حادثه و جرم‌خیز بندرعباس در دستور کار نیروی انتظامی هرمزگان باشد و نباید متخلفان در این مکان‌ها احساس امنیت کنند.

 

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های مجموعه انتظامی هرمزگان برای مقابله با قاچاق سوخت تصریح کرد: آن زمان که هنوز مجموعه‌های مختلف پای کار نیامده بودند نیروی انتظامی با تمام توان وارد میدان مبارزه با قاچاق سوخت شده بود که برای موفقیت کامل استان در این زمینه نیازمند حضور و حمایت‌ همه‌جانبه از سوی دستگاه‌های مختلف هستیم‌.

 

عبادی‌زاده با ذکر این نکته که چالش قاچاق بخش اعظمی از دل‌مشغولی‌ها و سرمایه نیروهای انتظامی را مصرف می‌کرد، اذعان داشت: امروزه با تلاش‌های صورت گرفته شاهد افزایش رضایتمندی مردم در این زمینه و کاهش صفوف جایگاه‌های سوخت هستیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با اشاره به لزوم جلوگیری از بروز و گسترش سرقت‌های خرد در بندرعباس، بیان کرد: بخش اعظمی از سرقت‌های خرد بندرعباس توسط معتادین انجام می‌شود و به واسطه هوای شهر بندرعباس در فصل زمستان شاهد حضور پررنگ معتادین متجاهر در این شهر خواهیم بود و ممکن است اقدام به انجام سرقت‌های خرد کنند که باید برای آن تدبیری اندیشیده شود.

 

 عبادی‌زاده با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی دقیق و به موقع، گفت: تلاش‌ها و زحمات نیروی انتظامی باید اطلاع مردم رسیده شود تا مردم آگاه باشند که دستگاه‌های تامین کننده امنیت با تمام تلاش برای تحقق اهداف گام برمی‌دارند. این اطلاع‌رسانی از طریق تلویزیون و رسانه‌ها و حضور میدانی روسای کلانتری‌ها در محلات و مساجد شهر بندرعباس می‌تواند انجام شود که نقش مهمی در جلب مشارکت عمومی مردم داشته باشد.

 

وی، جزیره هرمز را جزیره‌الشهدا دانست و خاطرنشان کرد: جزیره هرمز از اهمیت ویژه‌ای برای نظام اسلامی برخوردار است و پیشنهاد می‌کنم سطح نمایندگی نیروی انتظامی در آن جزیره برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی ارتقاء پیدا کند.

 

امام جمعه بندرعباس ضمن تأکید بر اهمیت توجه به خانواده‌های کارکنان نیروی انتظامی، بیان کرد: باید توجه ویژه‌ای به خانواده‌ نیروهای انتظامی شود و عقیدتی سیاسی هم برنامه‌های ویژه‌ و متنوعی را برای خانواده‌ها طراحی و اجرا کند.

 

وی افزود: برخی از نیروهای فعال در استان هرمزگان نیز از خانواده خود دور هستند و شرایط سختی را تجربه می‌کنند که این افراد باید مورد توجه فرمانده و عقیدتی سیاسی باشند.

عبادی‌زاده با اشاره به به اهمیت نقش مشاوره در پیشگیری از وقوع جرم گفت: الگو و زیرساخت‌های خوبی در کلانتری ۱۱ شهید مطهری بندرعباس ایجاد شده که در آن با ارائه خدمات مشاوره به مردم می‌توان بسیاری از چالش‌ها را حل کرد و یک گام مهم در راستای پیشگیری از وقوع جرم محسوب می‌شود. امیدوارم این مدل در سایر کلانتری‌ها نیز اجرا شود.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از