حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/04/26 | 2024/07/16

Logo

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان:

امت اسلامی با وحدت اتفاقات بزرگتری رقم می‌زنند

امت اسلامی با وحدت اتفاقات بزرگتری رقم می‌زنند

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با تاکید بر اینکه اسلام به دنبال اتحاد، انسجام و یکپارچگی است، گفت: امت اسلام با وحدت می‌توانند اتفاقات بزرگتری را رقم بزنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین حقانی در گفتگو با خبرنگار هرمز ضمن تبریک به مناسبت هفته وحدت و میلاد حضرت رسول اکرم (ص)، اظهار کرد: با مطالعه تاریخ اسلام درمی‌یابیم که اسلام بعد از اتمام دعوت مخفیانه، باعث و بانی ایجاد وحدت‌های متفاوت برای پیشرفت مضاعف شد. 

 

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در ادامه افزود: پس از پایان یافتن دوران خفا و تبلیغات مخفیانه پیامبر اسلام(ص)، رشد اسلام زمانی صورت گرفت که دو قبیله اُوس‌ْ وَ خَزْرَج‌، دو تیره مهم‌ از اعراب‌ یمانی بواسطه پیامبر اسلام(ص) دورهم جمع شدند و با هم متحد گردیدند و حکومت پیغمبر اسلام در مدینه شکل گرفت.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین حقانی همچنین گفت: زمانی حکومت اسلام قدرت بیشتری پیدا کرد که مهاجرین به جمع قبلیه اوس و خزرج پیوستند و مهاجر و انصار باهم متحد شدند و قدرت دین مبین اسلام ارتقاء یافت و قدرتمندانه تر شد.

 

وی اضافه کرد: بواسطه پیامبر اسلام(ص)، مکه و مدینه بعدها شکل گرفت و باهم متحدتر شدند و جامعه و حکومت اسلامی را با قدرت بیشتری به پیش بردند. این بیانگر آن است که هر چه امت اسلام بتوانند با هم وحدت بیشتری داشته باشند در اتفاقات و رخدادها با یاد و نام خداوند متعال قطعاً می‌توانند اتفاقات بزرگتری را در حوزه دینی رقم بزنند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان ادامه داد: «مسلمان بودن»، خودش یک اتفاق بزرگی است و دین مبین اسلام یک ویژگی است که خداوند، پیغمبر، قرآن، قبله و همچنین اغلب اعمال و فروعات و اصول یکی است، به همین دلیل برای ظهور منجی عالم بشریت که شیعه و اهل سنت به وجود آن معتقدند، نیازمند اتحاد جامعه مسلمانی هستیم.

 

حقانی سپس تأکید کرد: اتحاد بین جامعه اسلامی، یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است و باید محقق شود و آنانی که بر ایجاد تفرقه بین این دو گروه اصرار دارند قطعا دلسوز دین مبین اسلام نیستند، چون اسلام دنبال وحدت و انسجام و یکپارچگی است پس مقابله با دشمن، باید در اصل کار قرار گیرد و تمامی اختلافات کنار گذاشته شوند و اتحاد را که رسول الله(ص) از صدر اسلام ایجاد کرده است یاد بگیریم و با کنار گذاشتن اختلافات و پایبندی به اصول بتوانیم اسلام و دینداری را در جهان اسلام به پیش ببریم.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از