حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/04/26 | 2024/07/16

Logo

مدیر بندر شهید باهنر خبر داد:

افزایش ۱۰ درصدی صادرات کالاهای غیر نفتی

افزایش ۱۰ درصدی صادرات کالاهای غیر نفتی

مدیر بندر شهید باهنر با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی صادرات غیر نفتی گفت: در هشت ماه نخست سال جاری، ۹۱۶ هزار و ۸۸۹ تن کالا به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ حمیدرضا محمدحسینی تختی در تشریح آمار و عملکرد هشت ماهه نخست سال در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: در این بازه زمانی با افزایش شاخص‌های عملکردی تخلیه و بارگیری، یک میلیون و ۵۷۴ هزار و ۲۹۵ تن کالا در این بنادر جابه‌جا شد.

وی ادامه داد: در حوزه غیر نفتی با ثبت آمار یک میلیون و ۲۷۵ هزار و ۴۳۱ تن کالا افزایش ۴ درصدی و در بخش نفتی ۲۹۸ هزار و ۸۶۴ تن کالا تخلیه و بارگیری شده است.

مدیر بندر شهید باهنر با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی صادرات غیر نفتی و همچنین استفاده حداکثری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های در عرصه دریابرد بنادر شرق افزود: در این بازه زمانی از ۹۱۶ هزار و ۸۸۹ تن از این نوع کالاها به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است.

محمد حسینی تختی، جهش ترانزیتی در بنادر شرق را زمینه‌ساز پیشرفت و بهره‌مندی از مزایای آن در راستای توسعه اقتصادی دریاپایه دانست و بیان کرد: ۴۱ هزار ۸۷۴ تن از انواع کالا از طریق این بنادر ترانزیت و مقاصد آن‌ها کشورهای ارمنستان، عراق و قرقیزستان بوده است.

به گفته وی؛ همچنین در هشت ماه نخست سال جاری ۳۶ هزار و ۸۶۴ فروند از انواع شناورها در بنادر شرق هرمزگان رفت و آمد کردند که این میزان جابه‌جایی افزایش هفت درصدی را به دنبال داشته است.

لازم به ذکر است؛ بنادر شرق هرمزگان با بهره‌گیری از بنادر تجاری و مسافری در مرکز و شرق هرمزگان، در حوزه‌های مسافری داخلی و بین‌المللی، تجاری و گردشگری دریایی فعالیت خاص و منحصر به‌فردی دارد.


انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از