حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/04/26 | 2024/07/16

Logo

مدیر کانون فرهنگی هنری امام المنتظر(عج) خبرداد:

اعلام فراخوان ششمین جشنواره آسمان هشتم

اعلام فراخوان ششمین جشنواره آسمان هشتم

مدیر کانون فرهنگی هنری امام المنتظر(عج) از اعلام فراخوان ششمین جشنواره ملی و مردمی آسمان هشتم ویژه روستاهای کشور خبر داد.

 ابراهیم زاکری در گفتگو با خبرنگار حوزه فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز» اظهار کرد: اشاعه فرهنگ منور رضوی در سطح روستاهای کشور از طریق گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری از جمله اهداف کانون فرهنگی هنری امام المنتظر(عج) روستای کردر رضوی در برگزاری ششمین جشنواره ملی آسمان هشتم است.

وی افزود: بهره‌گیری از ابزار هنری به ویژه سرود در انتقال پیام‌های دینی و مذهبی به ویژه فرهنگ رضوی، احیا و زنده نگه داشتن آئین‌هــای نمایشــی، پرده خوانــی، مدیحه ســرایی و چاووشــیخوانی در ســطح روســتاهای کشــور، شناسایی و حمایت از جوانان مستعد و خالق در سطح روستاهای کشور و ترویـج روحیـۀ تـاش و کارگروهـی و ایجـاد شـور و نشـاط اجتماعـی بـه ویـژه در میـان جوانـان و نوجوانـان روسـتاهای کشور از دیگر اهداف است.

مدیر کانون فرهنگی هنری امام المنتظر(عج) روستای کردر رضوی بخش بندزرک شهرستان میناب ادامه داد: ششمین جشنواره ملی و مردمی آسمان هشتم در رشته های فرهنگی و هنری شامل «سرود رضوی»، «تئاتر و نمایش‌های آیینی رضوی»، «پرده‌خوانی و نقالی رضوی»، «مدیحه‌سرایی و چاووشی خوانی»، «عکاسی رضوی» برگزار می‌شود.

زاکری آخريـن مهلـت ارسـال آثـار را ۳۰ بهمن مـاه ۱۴۰۲ اعلام کرد و گفت: علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند با تلفن‌های دبیرخانه و پیام‌رسان‌های داخلی ۰۹۱۷۷۶۵۴۶۹۱ و ۰۹۲۲۴۱۸۶۲۶۷ تماس بگیرند.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ میلیون تومان جوایز نقدی برای برترین‌های این جشنواره پیش‌بینی شده است، افزود: آیین اختتامیه ششمین جشنواره ملی و مردمی آسمان هشتم ۱۶ تا ۱۸ اسفند همزمان با سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با حضور شرکت کنندگان، اهالی روستای کردر رضوی و روستاهای همجوار، اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و مسئولان شهرستانی، استانی و کشوری در حسینیه امام رضا(ع) برگزار می‌شود.

گفتنی است؛ کانون فرهنگی هنری امام المنتظر(عج) روستای کردر رضوی مبدع برگزاری جشن‌های مردمی دهه کرامت در کشور با برگزاری ۱۷ دوره جشنواره استانی فرهنگی هنری و ورزشی آسمان هشتم، سه دوره جشنواره ملی سرود رضوی ویژه کانون‌های مساجد روستایی و پنج دوره جشنواره ملی فرهنگی هنری آسمان هشتم است و در سال ۹۸ به عنوان کانون برتر در حوزه پاسداشت دهه کرامت و فرهنگ منور رضوی در سطح کشور شناخته شد و مورد تقدیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از