حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/01/27 | 2024/04/15

Logo

معاون استاندار هرمزگان:

استقرار ۳۴ناحیه صنعتی و واحد تولیدی در هرمزگان

استقرار ۳۴ناحیه صنعتی و واحد تولیدی در هرمزگان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری هرمزگان گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری ٧ ناحیه صنعتی در سطح استان ایجاد و بیش از ٢٧ واحد تولیدی در این نواحی مستقر شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، عادل شهرزاد معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری هرمزگان صبح امروز دوشنبه ٨ آبان در گفت‌وگویی رسانه‌ای اظهار کرد: دولت سیزدهم برای گسترش فعالیت‌های اقتصادی در هرمزگان تلاش‌های زیادی داشته و کارهای بزرگی در این دو دولت در سطح استان انجام شده است. 

 

وی افزود: در شش ماهه نخست سال جاری هفت ناحیه صنعتی در سطح استان ایجاد و بیش از ٢٧ واحد تولیدی در این نواحی مستقر شده‌اند. 

 

شهرزاد ادامه داد: همچنین ١٣ واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی و ۵۵ واحد تولیدی در خارج از شهرک‌ها احیاء و به چرخه تولید بازگشته‌اند که سبب شده هرمزگان رتبه اول احیاء واحدهای تولیدی راکد در سال ١۴٠١ با ۵٢٢ واحد را به دست آورد. 

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری هرمزگان با تاکید بر اینکه موارد فوق با مشخصات کامل در اختیار رسانه ها جهت بازدید میدانی قرار گرفته است گفت: ۶٨ واحد در ۶ ماهه اول سال ١۴٠٢ به چرخه تولید بازگشته‌اند که موید تحول اقتصادی قابل توجهی است که بایستی به آن اشاره کرد. 

 

وی تصریح کرد: مطابق آمارها در سال ١۴٠١ تعداد ٩١٧۵ واحد صنعتی در داخل شهرک‌های صنعتی و ٩١۶ واحد خارج از شهرک‌های صنعتی و در سال ١۴٠٢ تعداد ۶۴ واحد در داخل شهرک‌های صنعتی و ۵۵١ واحد در خارج از شهرک‌های صنعتی ظرفیت‌شان ارتقا یافته است.

 

شهرزاد کاهش نرخ بیکاری در استان را کار مهم دیگر دولت سیزدهم برشمرد و گفت: آمار رسمی کشور نشان می‌دهد در ابتدای شروع بکار دولت سیزدهم نرخ بیکاری استان معادل ١٨.٢ درصد، در پایان سال ١۴٠١ به ١۵.٣ درصد و در شش ماهه اول سال ١۴٠٢ به ١١.۵ درصد کاهش یافته که کاهش ۶.٧ درصدی را نشان می‌دهد. 

 

وی با تاکید بر اینکه از لحاظ کاهش نرخ بیکاری استان یکی از سه استان برتر دسته بندی شده است ادامه داد: بیش از ۵٠ هزار و ٧٠٠ نفر شغل پایدار در سال ١۴٠١ و اشتغال‌زایی برای بیش از ٢۵ هزار نفر در شش ماهه اول سال ١۴٠٢ در آمار رسمی کشور ثبت شده و قابل مشاهده می‌باشد.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از