حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/03/23 | 2024/06/12

Logo

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان:

ارزش پروژه‌های جهاد آبرسانی قشم ۱۵۰میلیارد تومان است

ارزش پروژه‌های جهاد آبرسانی قشم ۱۵۰میلیارد تومان است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: ارزش پروژه‌های جهاد آبرسانی قشم ۱۵۰میلیارد تومان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، عبدالحمید حمزه‌پور گفت: ازابتدای طرح جهاد آبرسانی، هشت پروژه برای شهرستان قشم در قالب اجرای شبکه توزیع، خط انتقال و احداث مخزن پیش‌بینی شده که تاکنون چهار پروژه تکمیل و چهار پروژه دیگر در دست احداث است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان با بیان اینکه پروژه های جهاد آبرسانی از محل اعتبارات وزارت نیرو و با مشارکت قرارگاه امام حسن مجتی(ع) در حال احداث است، تصریح کرد: در استان هرمزگان، نیروی دریایی سپاه معین این قرارگاه برای اجرای پروژه‌های جهاد آبرسانی است که در تمامی شهرستان‌های هرمزگان پیش‌بینی‌های لازم برای اجرای این پروژه‌ها شده است.

حمزه‌پور از قشم به عنوان یکی از شهرستان محروم که در حوزه آبرسانی نیازمند توجه ویژه است، یاد کرد و افزود: در راستای اجرای طرح جهاد آبرسانی تاکنون هشت کیلومتر شبکه توزیع، ۱۷کیلومتر خط انتقال اجرا شده و دو باب مخزن با ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است.

وی گفت: پروژه‌های طرح جهاد آبرسانی باعث بهبود وضعیت آب شرب ۲۳روستا با جمعیتی بالغ بر ۴۵هزار نفر خواهد شد.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، با تکمیل این پروژه‌ها هم راستا با دیگر پروژه‌های در دست اجرا که از محل اعتبارات سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و آبفا در حال انجام است، شاهد بهبود وضعیت آب روستاهای شهرستان قشم خواهیم بود.

گفتنی است، برای اجرا و تکمیل پروژه‌های جهاد آبرسانی شهرستان قشم اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

وی در پایان گفت: با راه‌اندازی آب‌شیرین‌کن باسعیدو، قشم مولد و افزایش ظرفیت آب شیرین کن سوزا، میزان تولید آب قشم را تا ۴۰ درصد افزایش داده است.

منبع: روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب هرمزگان

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از