حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

گزیده بیانات رهبر انقلاب در دیدار ائمه جمعه؛

حضور در انتخابات حق مردم است

حضور در انتخابات حق مردم است

رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع ائمه جمعه‌ سراسر کشور فرمودند: حضور در انتخابات صرفاً یک تکلیف نیست بلکه حق مردم است.حق مردم است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ ائمه‌ جمعه‌ی سراسر کشور صبح امروز (سه‌شنبه) با حضور در حسینیه‌‌ امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کردند‌.

 گزیده بیانات حضرت ایت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار صبح سه‌شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲ ائمه جمعه سراسر کشور با ایشان در حسینیه امام خمینی را در ادامه بخوانید.

ماه رجب ماه مبارکی است/ شایسته‌ترین عمل در ماه رجب استغفار است/ همه ما به استغفار احتیاج داریم

حقاً و انصافاً ماه رجب ماه مبارکی است. رحمت الهی در سرتاسر این ماه در اختیار آحاد مردمی است که دلهایشان متذکر به یاد پروردگار باشد.

شایسته‌ترین عملی که انسان در این ماه انجام میدهد استغفار است. واقعاً همه‌ ما احتیاج داریم به اینکه استغفار کنیم. به خدای متعال پناه ببریم.

مغفرت الهی بزرگترین نعمتی است که در دنیا و آخرت خدای متعال به یک انسان عنایت میکند. حتی اولیاء الهی، حتی پیغمبر خدا از مغفرت الهی بی‌نیاز نیستند. لِیَغْفِرَ لَکَ اللَّهُ مَا تَقَدَّمَ مِن ذَنبِکَ وَمَا تَأَخَّرَ.

این مغفرت به خاطر آن است که احدی نمیتواند حق اطاعت و عبادت پروردگار به جای بیاورد.

هیچ کس نیست که بتواند حق عبادت پروردگار را، حق بندگی را، آن طور که شایسته‌ی اوست به جا بیاورد. هر چه مجاهدت هم بکند نمی‌تواند.

احتیاج داریم به استغفار. همه‌مان باید استغفار کنیم.

دلسوز مردم بودن و محبت ورزیدن به مردم یکی از بایدهای امامت جمعه است. مردم ما مردمی خوب و مومن هستند حتی آنها که برخی ظواهر شرعی را مراعات نمی‌کنند.

حضور در انتخابات صرفاً تکلیف نیست حق مردم است.

یکی از بایدهای امامت جمعه نیازسنجی و مخاطب‌شناسی است.

شناخت سوالات ذهنی جوانان از طریق معاشرت با مردم و جوانان امکان پذیر است.

ملت یمن و دولت انصارالله انصافاً کار بزرگی انجام دادند. کار آنها مصداق جهاد فی سبیل‌الله است. امیدواریم این مجاهدتها تا پیروزی ادامه پیدا کند.

همه دنیا قبول دارند مردم غزه مظلوم و پیروزند. رژیم غاصب در نظر آحاد مردم دنیا، مسلم و غیر مسلم، هم ظالم و گرگ خونخوار و بی‌رحم است و هم مغموم و شکست خورده و متلاشی شده است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از