حالت تاریک

امروز : جمعه, 1403/04/29 | 2024/07/19

Logo

با حضور استاندار هرمزگان:

آیین نمادین زنگ بازگشایی مدارس برگزار شد

آیین نمادین زنگ بازگشایی مدارس برگزار شد

صبح امروز با حضور استاندار هرمزگان آیین نمادین زنگ بازگشایی مدارس برگزار و سال تحصیلی جدید رسماً آغاز شد.

 صبح امروز شنبه ۱ مهرماه با حضور مهدی دوستی استاندار هرمزگان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی‌فقیه در استان، زارعی نماینده وزیر آموزش‌وپرورش و جمعی از مسئولان استانی آیین نمادین زنگ بازگشایی مدارس در بندرعباس برگزار شد.

استاندار هرمزگان در این آیین با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید اظهار داشت: تقارن هفته دفاع مقدس با آغازین روزهای ماه مهر دارای یک پیام است، این دو مسئله سبب ماندگاری یکدیگر شده‌اند اگر رزم دانش‌آموزان در دفاع مقدس نبود این برگ زرین تاریخ کشور رقم نمی‌خورد و اگر دفاع مقدس نبود امنیت امروز نبود که دانش‌آموزان بتوانند باهویت خود و در آرامش تحصیل علم کنند.

وی افزود: امنیت امروز کشور حاصل برکت خون شهدا و مجاهدت رزمندگان اسلام است اگر دفاع مقدس به‌عنوان برگی درخشان در تاریخ ایران اسلامی به ثبت رسید نتیجه رهبری امام راحل و تلاش‌های یک ملت برای ایستادگی در برابر استکبار بود.

استاندار هرمزگان گفت: در جنگ تحمیلی همه دنیا علیه ملت ایران جمع شده و متحد بودند تا کشور ما را به زمین بزنند؛ اما تحت رهبری امام راحل اقشار مختلف ملت ایران از جمله قشر دانش‌آموز بسیج شد این از کیان کشور دفاع کنند.

وی با تأکید بر اینکه دانش‌آموزان نور چشمان ملت و سرمایه کشور و امید ایران هستند تصریح کرد: مسیر قوی‌شدن ایران از مدرسه قوی می‌گذرد باید تلاش کنیم و هر نوع فداکاری را در جهت پیشرفت کشور انجام بدهیم.

دوستی گفت: معلمان در رشد و تعلیم دانش‌آموزان محور اصلی هستند، دانش‌آموزان از معلمان خود الگوبرداری کرده و به رشد علمی کشور آینده کمک کنند.

وی ادامه داد: آموزش در ابعاد نرم‌افزاری و سخت‌افزاری اولویت مهم ما در استان است، در حوزه سخت‌افزاری در دولت سیزدهم در سطح استان بالغ بر ۲ هزار کلاس درس جدید به ظرفیت قبلی افزوده شده و ۲۸ هنرستان جوار نیز افتتاح شد.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: مهارت‌آموزی اولویت اصلی است در بعد دانشگاه‌ها هم دانشکده پزشکی در شرق و غرب استان از امسال دانشجو می‌پذیرد، عملیات اجرایی دانشگاه نفت، شیمی و متالورژی امسال آغاز خواهد شد و دانشگاه فرهنگیان استان نیز توسعه خواهد یافت.

وی با تأکید بر اینکه توسعه پایدار نیازمند تمرکز بر روی مسئله‌آموزش است اظهار داشت: معلمان رکن اصلی آموزش هستند و از سوی دیگر باید به این قشر زحمت‌کش توجه بیشتری شود در دولت سیزدهم مباحث مختلف و تصمیمات معطل زیادی از جمله رتبه‌بندی معلمان به سرانجام رسیده؛ اما باز هم باید به معلمان توجه بیشتری شود.

گفتنی است امسال ۴۳۰ هزار دانش‌آموز هرمزگانی در مقاطع مختلف تحصیلی راهی مدارس استان خواهند شد، امر آموزش این دانش‌آموزان بر عهده ۲۸ هزار معلم خواهد بود.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از